Kedileri kısırlaştırmayan veterinerlere beraat | Video
390 okunma

Kedileri kısırlaştırmayan veterinerlere beraat | Video

ABONE OL
Ağustos 6, 2020 21:49
Kedileri kısırlaştırmayan veterinerlere beraat | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da ikisi dişi, biri erkek üç kedisini kısırlaştırmak için veteriner hekime götüren bir kişi, operasyon için 200 lira karşılığında anlaştı. Klinikte iki veteriner hekim tarafından operasyona alınan kedilerin kısırlaştırma işlemlerinin tamamlandığı belirtilerek, sahiplerine teslim edildi. Ancak gerçek kediler rahatsızlanınca ortaya çıktı.

Rahatsızlıkları devam eden kediler başka veteriner kliniğine götürüldü. Antibiyotik tedavisi uygulanan kediler iyileşti fakat dişi kedilerin hamile olduğu ve kısırlaştırma işlemi yapılmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine kedi sahibi, kısırlaştırma işlemi yaptığını söylediği halde yapmayan veteriner hekimlerden nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla şikayetçi oldu.

İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan iki veteriner hekimin beraatına karar verildi. Kararda “dolandırıcılık” suçunun unsurları yönünden oluşmadığı, sanıkların üzerine atılı eylemlerin “suç olarak tanımlanmadığı” gerekçesiyle beraat kararı verildiği kaydedildi.

Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 15. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını onadı. Dairenin kararında, “Sanıkların üzerine atılı eylemlerin suç olarak tanımlanmadığına yönelik mahkemece verilen beraat hükümlerinde bir isabetsizlik görülmemiştir.” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.