Bakan Kacır, Hacettepe Teknokent Taleworlds Binası Açılış Töreninde Konuştu
179 okunma

Bakan Kacır, Hacettepe Teknokent Taleworlds Binası Açılış Töreninde Konuştu

ABONE OL
Mayıs 9, 2024 16:24
Bakan Kacır, Hacettepe Teknokent Taleworlds Binası Açılış Töreninde Konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Kacır, Türkiye’nin Teknoloji Geliştirme ve Girişimcilik Vizyonunu Anlattı

Bakan Kacır, Hacettepe Teknokent Taleworlds Binası Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, teknoloji geliştirme, inovasyon ve girişimcilik alanındaki güçlü altyapının küresel rekabetin kazananlarını belirlediğini vurguladı.

Türkiye’de AR-GE ve İnovasyon Ekosistemi

Bakan Kacır, Türkiye’de AR-GE, inovasyon ve girişimcilik ekosistemini güçlendirdiklerini belirterek, teknoparklar, kuluçka ve teknoloji geliştirme merkezleri gibi altyapılarla yenilikçi iş fikirlerinin ticarileşmesini hızlandırdıklarını ifade etti.

Yatırımcılar ve Üniversitelerle İşbirliği

Bakan Kacır, girişimcileri, üniversiteleri ve yatırımcıları buluşturarak işbirliği imkanları oluşturduklarını ve AR-GE personel sayısını artırdıklarını belirtti.

2030 Hedefi: 100 Turcorn ve 100 Bin Teknoloji Girişimciliği

Bakan Kacır, 2030’da 100 Turcorn ve 100 bin teknoloji girişimciliği hedefine ulaşacaklarını vurgulayarak, AR-GE ve inovasyon ekosistemini önemsediklerini dile getirdi.

Oyun Sektöründe Türkiye’nin Başarısı

Bakan Kacır, oyun sektöründe Türkiye’nin gösterdiği başarıları aktararak, oyun girişimciliğinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Küresel Arenada Türkiye’nin Yükselişi

Bakan Kacır, Türkiye’nin oyun girişimciliğindeki başarısıyla küresel bir marka haline geldiğini belirterek, sektörün gelişimine katkı sunanları desteklediklerini ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.