Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türksat AŞ 2023 Yılı Faaliyet Raporu
12 okunma

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türksat AŞ 2023 Yılı Faaliyet Raporu

ABONE OL
Temmuz 7, 2024 16:17
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türksat AŞ 2023 Yılı Faaliyet Raporu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Saat Denetim ve Takip Faaliyetleri Devam Ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türksat AŞ’nin 2023 Yılı Faaliyet Raporu’na göre, şirketin işlettiği uyduların kesintisiz yayınlarını sürdürebilmeleri için 7 gün 24 saat esasına göre denetim ve takip faaliyetleri yürütülüyor. Türksat uyduları üzerinden yayın yapacak uydu bağlantı istasyonlarının teknik şartlara uymaları için gerekli anten testleri gerçekleştirilerek sertifikasyon sağlanıyor.

Uydu Kapasitesinin Sürekli Ölçümü ve Arşivlenmesi

Türksat tarafından işletilen uyduların taşıyıcılarına ait EIRP, C/N, bant genişliği ve merkez frekansı gibi teknik parametreler 7 gün 24 saat ölçülerek arşivleniyor. Bu sayede uydu frekans gözlem faaliyetlerinin kalitesi artırılmaya çalışılıyor.

Uydu Filosunun Genişlemesi ve Altyapının Güçlendirilmesi

Türksat 5A ve 5B’ye ek olarak Türksat 6A uydusu gibi yeni uyduların frekans gözlem faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için altyapı genişletme çalışmaları devam ediyor. Yeni anten ve alt sistemlerinin kurulumu tamamlanarak yayın trafiğinin kesintisiz takibi sağlanıyor.

Yeni Gözlem İstasyonları Kuruluyor

Uydu filosundaki büyümeye paralel olarak frekans gözlem kabiliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla yeni gözlem istasyonlarının kurulması planlanıyor. Bu sayede Türksat, yayınlarını kesintisiz bir şekilde sürdürebilecek ve coğrafi yedeklilik oluşturabilecektir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.