Toplu taşımada virüs önlemleri | Video
458 okunma

Toplu taşımada virüs önlemleri | Video

ABONE OL
Eylül 14, 2020 18:28
Toplu taşımada virüs önlemleri | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vakaların artmasıyla taksi ve toplu ulaşım araçlarının kullanımında yeni önlemler hayata geçirildi. Uzmanlar, taksi ve toplu ulaşımda sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat çekti. Alınacak önlemleri tek tek belirledi.

Taksinin telefonla çağrılması halinde pos cihazı istenmeli. Pos cihazı varsa ödeme, kredi kartı ya da temassız şekilde yapılmalı. Taksiye üç kişiden fazla binilmemeli. Mutlaka maske takılmalı ve yolculuk boyunca da çıkarılmamalı. Şoförün maske taktığından emin olunmalı. Araçtaki hiçbir yüzeye dokunulmamalı. Dokunulması halinde ise eller antiseptikle silinmeli.

Toplu taşıma araçlarında dikkat edilmesi gerekenler kurallarsa şöyle;

Durakta otobüs beklerken sosyal mesafeye dikkat edilmeli Kalabalık araçlara binilmemeli Toplu taşıma aracına maskeyle binilmeli ve yolculuk boyunca çıkarılmamalı Diğer yolcularla yüz yüze konuşmaktan kaçınılmalı Ayakta veya otururken sosyal mesafe ihmal edilmemeli Öksürük kas ağrısı gibi belirtiler varsa toplu taşıma araçlarına binilmemeli Araçlarda klima açılması için ısrarcı olunmamalı. Cam, koltuk kenarı gibi yerlerle temastan kaçınılmalı Araçtan inildiğinde eller kolonya ya da antiseptik ile temizlenmeli.

Uzmanlar, bu ve benzeri basit kuralların uygulanmasıyla salgınla mücadelede büyük önem taşıdığını kaydetti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.