Son dakika! Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu arasında kritik buluşma… Detayları Serhat Dal aktardı | Video
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Son dakika! Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu arasında kritik buluşma… Detayları Serhat Dal aktardı | Video
370 okunma

Son dakika! Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu arasında kritik buluşma… Detayları Serhat Dal aktardı | Video

ABONE OL
Eylül 16, 2020 12:36
Son dakika! Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu arasında kritik buluşma… Detayları Serhat Dal aktardı | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Saat 13.00’te başlayan görüşme yalaşık olarak 2 saat sürdü. 

İki lider görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Siyasetçiler ne kadar sık görüşürse o kadar olumlu sonuçlar alınabilir. Demokratik bilince uygun bir biçimde Türkiye’yi hak ettiği düzeye getirmek istiyoruz. Bütün toplumu kucaklayıcı bir siyasi anlayış oluşturmaya çalışıyoruz. Demokrasiler konuşarak, görüşerek güçlenir. Sayın Genel Başkana ziyaretinden dolayı tekrar teşekkür etmek istiyorum. 

“İTTİFAK GÖRÜŞÜLMEDİ”

Her görüşmeyi bir ittifak ya da bir kategoriye oturtma çabasından önce bu görüşmeleri normalleştirmemiz gerekiyor. Bu bir hayırlı olsun ziyareti, diğer partilere de örnek olması gereken bir tavır. Bırakın iş birliği kavramını, öyle bir iktidarla karşı karşıyayız ki; bayramlaşma teklifimizi bile reddettiler. Bu ziyaretler ümit ederiz ki, yeni bir dönemi açar. İttifak meselesi bugün gündemimizde olmadı. Bu ziyaretlerin herkesin herkesle konuşabildiği bir ortam açabilmesini diliyoruz.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

CHP’DE ATATÜRK TARTIŞMASI

Türkiye’de milyonlarca insan çöp konteynerlerinde geçinirken, birilerinin bunu ön plana çıkarmasını masum görmüyorum. Mustafa Kemal Atatürk, tüm Türkiye’nin ortak değeridir.

İTTİFAK İDDİALARI

Bu ziyaret bir hayırlı olsun ziyaretiydi, ittifak ile ilgili bir görüşme gerçekleşmedi. İktidar, yanına MHP’yi alarak, seçim yasasını değiştirerek nasıl iktidarımızı sürdürürüz çabasında. Yüzde 10 seçim barajını kabul etmiyoruz, darbe hukukunu tahkim eden bir siyasi anlayış.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.