Snapchat, Çalışanlarına Yapılan Ayrımcılık ve Taciz Davasını 15 Milyon Dolar ile Sonlandırdı
  • Gündem Yönetim
  • Teknoloji
  • Snapchat, Çalışanlarına Yapılan Ayrımcılık ve Taciz Davasını 15 Milyon Dolar ile Sonlandırdı
50 okunma

Snapchat, Çalışanlarına Yapılan Ayrımcılık ve Taciz Davasını 15 Milyon Dolar ile Sonlandırdı

ABONE OL
Haziran 20, 2024 16:18
Snapchat, Çalışanlarına Yapılan Ayrımcılık ve Taciz Davasını 15 Milyon Dolar ile Sonlandırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Snapchat, Kadın Çalışanlarına Yönelik Ayrımcılık ve Taciz İddialarında 15 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti

Snapchat, Kaliforniya’daki sivil haklar kurumu tarafından kadın çalışanlara karşı ayrımcılık yapmak, iş yerinde cinsel tacizi önleyememek ve şikayette bulunan kadınlara misilleme yapmak gibi iddialarla karşı karşıya kaldı.

15 Milyon Dolarlık Anlaşma, 2014-2024 Yılları Arasında Çalışan Kadınları Kapsıyor

Kaliforniya Sivil Haklar Departmanı, Snapchat Inc. ile yapılan anlaşmanın 2014 ile 2024 yılları arasında Kaliforniya’da şirket için çalışan kadınları kapsadığını duyurdu. Anlaşma sonucunda Snapchat, 15 milyon dolarlık tazminat ödemeyi kabul etti.

Şirket İddiaları Reddetti Ancak Anlaşma Sağlandı

Snapchat Inc., iddialara katılmadığını belirtse de, maliyetli ve uzun bir dava sürecinden kaçınmak adına anlaşmaya varıldığını açıkladı. Şirket, adil ve kapsayıcı bir çalışma ortamı sürdürme taahhüdünü vurgularken, Snapchat’te kadınlara karşı ayrımcılık, taciz veya misilleme sorunlarının olmadığını savundu.

Kadın Çalışanların İlerlemesine Engel İddiaları

Sivil Haklar yetkilileri, Snapchat Inc.’in hızla büyümesine rağmen kadın çalışanların ilerlemesine engel olduğunu iddia etti. Özellikle mühendislik pozisyonlarında çalışan kadınların terfi konusunda zorluklar yaşadığı ve erkek yöneticilerin terfilerde erkek çalışanları kadın çalışanlara tercih ettiği belirtildi. Kadınlara karşı ayrımcılık iddiaları, şirketin gelişimine gölge düşürdü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.