Hatay Baro Başkanı’na kimlik gözaltısı | Video
414 okunma

Hatay Baro Başkanı’na kimlik gözaltısı | Video

ABONE OL
Temmuz 30, 2020 21:21
Hatay Baro Başkanı’na kimlik gözaltısı | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, ailesiyle birlikte yemek yiyordu. Polisler Dönmez’e kimlik sordu. Baro Başkanı yazılı emir olmadan kimliğini vermeyeceğini söyledi.

Tartışma uzayınca Baro Başkanı Dönmez gözaltına alındı.

Olayın ardından tepkiler de gecikmedi. Türkiye Barolar Birliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Uygulama ve sonrasındaki fiziki müdahale keyfi ve kanuna aykırıdır. Sorumlular hakkında adli ve idari yaptırım uygulanması gereklidir” denildi.

Bir açıklama da Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan geldi. Sosyal medya hesabından olayı kınayan Feyzioğlu, “Kanunen Cumhuriyet Başsavcısı ile eşit kurumsal pozisyonda bulunan Baro Başkanının o ilde görev yapan polis memurları ve özellikle amirleri tarafından tanınmaması hayatın olağın akışına aykırıdır. Türkiye Barolar Birliği konunun takipçisi olacaktır” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü de olayla ilgili açıklama yaptı. “Polis, görevini yerine getirirken kişilere kimlik sorabilir. Kimliği sorulan kişi de kimliğini ibraz etmek zorundadır” denildi.

Açıklamada ayrıca “Yasaların dışına çıkılmadığı, Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’e karşı herhangi bir kötü muamelede bulunulmadığı belirtildi. Öte yandan Baro Başkanı Dönmez’in serbest bırakıldığı da bildirildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.