Google, Hindistan’da Sohbet Robotu İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor
72 okunma

Google, Hindistan’da Sohbet Robotu İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor

ABONE OL
Mart 16, 2024 16:06
Google, Hindistan’da Sohbet Robotu İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google, Gemini Adlı Sohbet Robotunun Kullanımına Yönelik Yeni Kurallar Getiriyor

‘Google’ın Hindistan ekibinden yapılan açıklamada, sohbet robotunun kullanımına ilişkin yeni düzenlemeler getirileceği bildirildi. Açıklamada, 2024’te dünya genelinde birçok seçim düzenleneceği ve yapay zeka kullanımında dezenformasyonla başa çıkmak amacıyla Gemini adlı robotun seçimler hakkındaki soruları yanıtlamasının kısıtlandığı belirtildi.

Google, Sohbet Robotu Gemini’nin Tarihi Karakterlerin Yanlış Tasvirlerine Son Veriyor

Google, sohbet robotunun beyaz tenli insanları siyahi tasvir etmesinden dolayı tarihsel olarak yanlış görüntüler oluşturmasının ardından eleştirilerle karşılaşmış, bazı tarihi figürlerin görüntülerini oluşturmadaki yanlışlıkların farkında olduğunu açıklayarak özür dilemişti. Google, 23 Şubat’ta Gemini’de bulunan insan resimleri oluşturma özelliğini tarihi karakterlerin tasvirlerindeki “yanlışlıkların” ardından askıya almıştı.

Hindistan, Yapay Zeka Uygulamalarının Hükümet Onayına Bağlanmasını İstiyor

Hindistan, 4 Mart’ta teknoloji firmalarından deneme aşamasında olan yapay zeka platformları ve uygulamalarının kamuya açıklanmasından önce hükümetten onay almalarını istemişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.