CIPD Araştırmasına Göre İş Yerindeki Çatışma Oranı Yüksek
55 okunma

CIPD Araştırmasına Göre İş Yerindeki Çatışma Oranı Yüksek

ABONE OL
Haziran 11, 2024 16:33
CIPD Araştırmasına Göre İş Yerindeki Çatışma Oranı Yüksek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CIPD Araştırmasına Göre İş Yerindeki Çatışma Oranı Artıyor

Chartered Personel ve Gelişim Enstitüsü (CIPD), geçen yıl yaptığı bir araştırmada, her dört çalışandan birinin iş yerinde çatışma yaşadığını belirtti.

En Sık Karşılaşılan Sorunlar Neler?

En sık karşılaşılan sorunlar arasında küçümsenmek, aşağılanmak, hararetli tartışmalara girmek, sözlü taciz, hakaret ve ayrımcılık gibi konular yer alıyor.

Çatışmanın Altında Yatan Nedenler

CIPD, işverenleri, kötü yönetim uygulamaları ve aşırı iş yükü gibi faktörlerin çatışmaların altında yatan nedenleri ele almaya çağırdı.

Anket Sonuçları

5 bin kişiyle yapılan ankette, çatışma yaşayan çalışanların yalnızca yarısının işlerinden memnun olduğu ortaya çıktı. Bu çalışanlar, kıdemli liderlerine daha az güvendiklerini belirtti.

CIPD’den Jake Young Açıklama

CIPD’den Jake Young, iş yerinde sağlıklı düzeyde tartışmanın değerli olduğunu ancak araştırmalarının iş yerindeki çatışmaların genellikle bu düzeyin üzerinde olduğunu ve çalışanların iş tatminini ve refahını olumsuz etkilediğini vurguladı.

Young, “Aşırı iş yükü, yorgunluk ve baskı gibi faktörlerin çatışmanın altında yatan nedenleri tespit etmek ve ele almak da son derece önemli” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.