ASELSAN’ın Sağlık Alanındaki Teknolojik Atılımı
33 okunma

ASELSAN’ın Sağlık Alanındaki Teknolojik Atılımı

ABONE OL
Haziran 3, 2024 16:17
ASELSAN’ın Sağlık Alanındaki Teknolojik Atılımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ASELSAN, Sağlık Sistemlerinde Yerli ve Milli Çözümler Üretiyor

Türk savunma sanayisinin lider şirketi ASELSAN, teknolojik birikimini sivil alanlarda da kullanarak sağlık sistemi alanında çözümler geliştirmeye odaklanıyor.

ASELSAN’ın Sağlık Sistemlerine Katkıları

ASELSAN’ın Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanlığı bünyesinde, gelişmiş medikal cihazlar, görüntüleme sistemleri ve dijital sağlık çözümleri üretiliyor. Bu çalışmalarla sağlık altyapısı güçleniyor, hizmet kalitesi artıyor ve ülke ekonomisine katkı sağlanıyor.

ASELSAN Heartline OED Cihazı ve Başarıları

ASELSAN’ın geliştirdiği otomatik eksternal defibrilatör (OED) olan Heartline, ani kalp durmalarında hayati bir rol üstlenerek 2021’de piyasaya sunuldu. Bugüne kadar yurt içinde ve dışında yaklaşık 10 bin merkeze yerleştirilen bu cihaz, 15 kişinin hayatını kurtardı.

Yenilikçi Çalışmalar ve İhracat Başarısı

ASELSAN, pandemi döneminde ülkeye kazandırılan yoğun bakım solunum cihazlarının üretimine devam ederken, 2023 yılında otomatik eksternal defibrilatör ve ventilatör cihazlarından 1,5 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirdi. Ayrıca, mobil dijital röntgen cihazı projesi ve virüs tespiti için yapılan araştırmalarla sağlık sektöründe önemli ilerlemeler kaydediliyor.

Uluslararası Tanınırlık ve Ödüller

ASELSAN’ın manuel harici defibrilatör ve kalp akciğer makinesi cihazları, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden olan iF Design Award’da çeşitli tasarım ödüllerine layık görüldü. Şirket, bu alandaki teknolojik atılımlarıyla uluslararası alanda da tanınırlık kazanıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.