Aksiyon Figürü Benzeri Robot, İnsan Beyninin Bir Parçası Olacak!
63 okunma

Aksiyon Figürü Benzeri Robot, İnsan Beyninin Bir Parçası Olacak!

ABONE OL
Temmuz 3, 2024 16:19
Aksiyon Figürü Benzeri Robot, İnsan Beyninin Bir Parçası Olacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başlık: Kök Hücreler Kullanılarak Geliştirilen Robot, İnsan-Sibernetik Organizma İlişkilerinde Önemli Rol Oynayacak

Bilim insanları tarafından geliştirilen aksiyon figürü benzeri robot, insan beyninin bir parçası olması planlanan kök hücreler kullanılarak yaratıldı. Bu robotik atılımın insan-sibernetik organizma ilişkilerinde önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Başlık: Dünyanın İlk Açık Kaynaklı Beyin-Çip Üzerinde Akıllı Karmaşık Bilgi Etkileşim Sistemi

Araştırmacılar, proje için kullandıkları robotu “dünyanın ilk açık kaynaklı beyin-çip üzerinde akıllı karmaşık bilgi etkileşim sistemi” olarak tanımlıyor. Bu robot, fiili beyin implantı kullanarak engellerden kaçınabilme, hedefleri izleyebilme ve nesneleri kavrayabilme gibi becerilere sahip olabilir.

Başlık: Görsel Amaçlı Beyin Görünümlü Kubbe ve Elektrik Sinyalleriyle Yanıt Veren Robot

Robotun gözleri bulunmayan ve sadece elektrik sinyalleri ve duyusal sistem aracılığıyla işleyen bir yapıya sahip olduğu belirtiliyor. Üst kısmında bulunan beyin görünümlü kubbenin tamamen görsel amaçlı bir temsil olduğu vurgulanırken, gerçek dokunun kullanılmadığı ifade ediliyor.

Başlık: Nörolojik İyileştirme ve Beyin Organoid Nakilleri

Bu robotik atılımın yanı sıra, nörolojik iyileştirme tekniklerinde de kullanılabileceği belirtiliyor. Araştırmacılar, beyin organoid nakillerinin kaybedilen nöronları değiştirerek ve sinir devrelerini yeniden yapılandırarak beyin fonksiyonlarını geri kazandırmak için umut verici bir strateji olarak değerlendiriyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.