Son dakika! Pınar’ın katili Cemal Metin Avcı ne kadar ceza alacak? | Video
384 okunma

Son dakika! Pınar’ın katili Cemal Metin Avcı ne kadar ceza alacak? | Video

ABONE OL
Temmuz 22, 2020 14:50
Son dakika! Pınar’ın katili Cemal Metin Avcı ne kadar ceza alacak? | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Normal koşullarda bir insanı öldürmenin cezası Türk Ceza Kanunu’nun 81. maddesine göre müebbet hapistir. Siz bunu kan gütme saikiyle, töre saikiyle, beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiye karşı ve ya canavarca hisle, eziyet çektirerek yaparsanız bunun karşılığı TCK’nın 82 maddesinde yer alan ağırlaştırılmış müebbet hapistir. Burada hakim ve savcılar eziyet çektirerek öldürmenin gerçekleşip gerçekleşmediğini tartışacak. Bu ciddi manada tartışmalı. Aslında tartışma olacak bir nokta da yok. Burada faiz ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılanacaktır.

Beni rahatsız eden bir şey var. Hep faillerde şöyle bir savunma mekanizması ortaya çıkıyor: Kıskandım öldürdüm, mini etek giyiyordu öldürdüm. Sosyal medya hesabında kızlık soy adını kullanıyordu öldürdüm. Takside öne oturdu öldürdüm. Erkekliğime laf etti öldürdüm… Bütün bu savunma mekanizmaları haksız tahrik indiriminden faydalanmak içindir. Kurgulanmış, ezberletilmiş ifadeler. Burada da yine cezayı indirmek için kurgulanmış bir ifade söz konusu. KISKANDIM ÖLDÜRDÜM DİYOR! Artık başsavcılıkların bu tarz ifadelere itibar etmemesi gerekiyor. Bu şekildeki ifadelere kıymet ve kutsiyet atfetmemesi gerekiyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.