Son dakika… Karadeniz’de büyük doğal gaz keşfi ne anlama geliyor? | Video
339 okunma

Son dakika… Karadeniz’de büyük doğal gaz keşfi ne anlama geliyor? | Video

ABONE OL
Ağustos 23, 2020 16:53
Son dakika… Karadeniz’de büyük doğal gaz keşfi ne anlama geliyor? | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erkan Akçay’ın açıklamalarından satır başları;

“Gerek Akdeniz’de gerekse Karadeniz’de beklediğimiz müjdeli haberleri duymak istiyoruz. Doğal gaz enerjisinin tespitinin çok büyük faydaları olacaktır. Bu haberlerin de önümüzdeki zaman dilimi içerisinde peyderpey geleceğini düşünüyoruz. İthalatımız içerisinde çok ciddi yer alıyor enerji ithalatı. 2019 yılı içerisinde neredeyse 50 milyar dolara ulaşan bunun 12-15 milyar dolarının doğal gaz ithalatı oluşturan bir ülkeyiz.

Dış ticaret açığımıza önemli anlamda katkı verecek bir gelişmedir.”

Cahit Özkan’ın açıklamalarından satır başları;

“Öncelikle bu müjdeli haberin arka planının kolay aşılmadığının altını çizmek gerekiyor. Enerji, savunma ve diplomatik kalkınma noktasındaki ellerinden gelen gayreti ortaya koymaya çalıştılar. İki sismik 3 derin sondaj çalışması yapma kabiliyetine sahip olan filomuzla beraber gerek Akdeniz’de gerek Karadeniz’de çalışmalar yürütülüyor.

Emperyalist hedefler güdenlerle, ülkemizin çıkarlarını garanti altına almak için mücadele içindeyiz.

Bizim inşallah Akdeniz’in ortasındaki yaklaşık 3 trilyon dolarlık hidrokarbon ve doğal gaz rezervleri ile beraber bu 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervi bizim kendi ihtiyacımızı karşılarken yine OPEC ülkeleri listesine yükselecek.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.