Son Dakika: İşte Kılıçdaroğlu’nun yeni “A Takımı” | Video
411 okunma

Son Dakika: İşte Kılıçdaroğlu’nun yeni “A Takımı” | Video

ABONE OL
Ağustos 5, 2020 21:46
Son Dakika: İşte Kılıçdaroğlu’nun yeni “A Takımı” | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıçdaroğlu’nun yeni A Takımı bu hafta sonu belli olacak. Parti meclisi ilk toplantısını cumartesi yapacak. Pazar günü de Kılıçdaroğlu’nun kurmayları açıklanacak.

CHP lideri yerel seçimlerde sorumluluk üstlenen, ittifak sürecinin kurulmasında rol alan ve çalışmalarını beğendiği MYK üyeleri ile yola devam edecek. Bu çerçevede örgütlerden sorumlu Oğuz Kaan Salıcı, yerel yönetimlerden sorumlu Seyit Torun, parti sözcüsü Faik Öztrak, idari ve mali işlerden sorumlu Bülent Kuşoğlu, hukuk politikalarından sorumlu Muharrem Erkek, bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu Onursal Adıgüzel,
halkla ilişkilerden sorumlu Gamze Akkuş İlgezdi ve ARGE’den sorumlu Feti Açıkel’in MYK’daki görevlerini sürdüreceği öğrenildi.

Ancak PM’ye giremeyen 4 isimle birlikte MYK’nın yarısının da yeni isimlerden oluşması bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun daha önce MYK’da görev verdiği iki ismin; Selin Sayek Böke’nin dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcılığına getirileceği, Bülent Tezcan’ın da genel sekreter ya da genel başkan yardımcısı olarak A Takımı’nda yer alacağı ifade ediliyor.

Parti meclisinde olduğu gibi MYK’da da bir Anadolu dengesini oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu’nun Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ı ve Akdeniz bölgesinden Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı da MYK’ya taşıyabileceği konuşuluyor.

MYK için ayrıca Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Gamze Taşcıer’in de adı geçiyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.