Son Dakika Haberi: İnce’nin partisine CHP ne diyor? İşte kulislerdeki iki senaryo | Video
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Son Dakika Haberi: İnce’nin partisine CHP ne diyor? İşte kulislerdeki iki senaryo | Video
409 okunma

Son Dakika Haberi: İnce’nin partisine CHP ne diyor? İşte kulislerdeki iki senaryo | Video

ABONE OL
Ağustos 4, 2020 21:42
Son Dakika Haberi: İnce’nin partisine CHP ne diyor? İşte kulislerdeki iki senaryo | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muharrem İnce parti kurmak için düğmeye bastı, gözler genel merkezin ne diyeceğine çevrildi. Ancak parti yönetimi bir açıklama yapmak yerine sessiz kalmayı tercih etti. Edinilen bilgilere göre genel merkez, İnce’nin kendisinden resmi bir açıklama gelene kadar konuşmayacak.

Yapılan tüm açıklamaları “dedikodu” olarak nitelendirilen parti yönetimi, “Önce İnce açık açık konuşşun sonra değerlendirme yapılır” yaklaşımını dile getirdi.

CNN TÜRK’ün edindiği bilgilere göre, CHP yönetiminde iki farklı görüş var. Bunlardan ilki Muharrem İnce’nin parti kurmasına sevinenler ve gitmesi iyi olur diyenler. Bu görüşteki bazı parti kurmayları, partinin hizip hareketlerinden çok kaybettiğini, muhaliflerin artık bir gücünün kalmadığını ve son kurultaydan sonra parti kurmak dışında varlık gösteremeyeceklerini belirtiyor. Daha önce partiden ayrılan Emine Ülker Tarhan ve Öztürk Yılmaz’ın da parti kurduğunu ancak başarılı olamadığını belirten parti kurmayları, CHP tabanının partiyi bölme girişimlerine sıcak bakmayacağını, bu nedenlerle de İnce’ye bir oy kayması yaşanmayacağını savunuyor.

Partideki bir diğer görüş ise soğukkanlı olunması gerektiği yönünde. İnce’nin hata yaptığını belirten bu isimler, “Marjinal faydaya ve bu tür oluşumların kime yarayacağına bakmak gerekiyor” ifadelerini kullanıyor. Kurulacak bir partinin ne İnce’ye ne de CHP’ye yarayacağını sadece AK Parti’ye kazandıracağını belirtiyor.

Bu süreçte fevri ve kırıcı açıklamalardan uzak durulmasını savunan bazı parti kurmayları, İnce’nin parti kurmaya dönük resmi bir açıklama yapması durumunda uzlaşma ve parti kurulmasından vazgeçirme için bir görüşme trafiğinin başlayabileceğini belirtiyor.

Bu kapsamda ilk etapta Kılıçdaroğlu’nun İnce ile görüşmesi düşünülmese de iki kanat arasında arabuluculuk yapacak bazı isimlerin devreye sokulması ve partinin bölünmeden kurtarılmasının en doğru yol olduğunu ifade ediyorlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.