Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı kabinesi | Video
343 okunma

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı kabinesi | Video

ABONE OL
Ağustos 10, 2020 04:02
Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı kabinesi | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara’da hafta başında gözler bir kez daha kabine toplantısına çevrilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda koronavirüs yine öncelikli başlıkları arasında. Sağlık Bakanı Koca’nın salgının seyrine ilişkin son durum hakkında bir sunum yapması bekleniyor. Özellikle bayramda pek çok yerde kurallara uyulmamış ve ardından riskin arttığına dair uyarılar gelmişti. Bu tablonun ardından denetimlerde son durum ve ek tedbirlerin gelip gelmeyeceği gibi başlıklar masaya yatırılacak..

Konunun bir diğer boyutu ise okullar. Kabinede, Okulların nasıl açılacağına yönelik değerlendirmeler de yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk son olarak, “dışarıya adım atan herkes 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omuzunda hissetmek zorunda” mesajı vermişti. Okullara ilişkin ayrıntıların da milli eğitim bakanı tarafından bir sunum ile kabineye aktarılması bekleniyor.

ekonomi ise bir diğer önemli başlık olacak. Özellikle de kurlardaki artış ve piyasalardaki son gelişmeler yakın takipte. Bir yanda merkez bankasından” eldeki tüm araçlar piyasadaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacak.’ mesajı gelirken Bir yandan hükümet cephesinde atılacak adımların kabine toplantısında detaylı bir şekilde ele alınması bekleniyor. Ama sadece kurlardaki yükseliş değil. Ekonomide normalleşme sürecinin de değerlendirileceği tahmin ediliyor.

Ve Akdeniz’de yükselen tansiyon. Yunanistan ile mısır arasındaki deniz yetki alanı anlaşmasının ardından, Doğu Akdeniz’de Temmuz ayında sönümlenen tansiyon yeniden yükseldi. Türkiye’den de ara verdiği sondaj çalışmalarına yeniden başlama hamlesi geldi.
Tüm bu süreç ve bölgeye ilişkin olası yeni adımlar kabine toplantısının önemli gündem başlıkları arasında yer alacak.

Lübnan’daki patlama sonrasında yardım çalışmalarının detaylarının da toplantıda görüşülmesi bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.