ABD’li Büyükelçi’nin ‘ilaç’ sözlerine Bakan Koca’dan yanıt: Son derece talihsiz
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • ABD’li Büyükelçi’nin ‘ilaç’ sözlerine Bakan Koca’dan yanıt: Son derece talihsiz
369 okunma

ABD’li Büyükelçi’nin ‘ilaç’ sözlerine Bakan Koca’dan yanıt: Son derece talihsiz

ABONE OL
Eylül 26, 2020 07:26
ABD’li Büyükelçi’nin ‘ilaç’ sözlerine Bakan Koca’dan yanıt: Son derece talihsiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Koca, Samsun Sağlık Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenledi.

AA muhabirinin, Büyükelçi Satterfield’in ilaç firmalarıyla ilgili sözlerini nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Koca, bu açıklamayı talihsiz bulduğunu söyledi.

Bu dönemde başta Bakanlıkları olmak üzere üniversite hastanelerinin ilaç ve tıbbi malzemeyle ilgili eskiden beri gelen ödeme sorununu çözmek konusunda bir yaklaşım içinde bulunduklarını dile getiren Koca, şöyle devam etti:

“Bununla ilgili bugüne kadar olan borçları bir takvime bağlayarak ödeme planı yapılması istendi. Bununla ilgili görüşmelere de başlandı. İlaçla ilgili genel anlamda bir sorun bulunmadığını, malzemeyle ilgili görüşmelerin de başladığını söylemek istiyorum.” 

Bakan Koca, süreçle ilgili olarak firmalarla görüşüldüğüne dikkati çekerek, “Tam bu süreçte, ilgili firmalarla görüşüldüğü dönemde, bir ödeme planı yapılması istendiği bir dönemde Sayın Büyükelçinin bu şekildeki açıklaması son derece talihsiz olmuştur. Sömürge ülkelerindeki yaklaşımları hatırlatıyor. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını bilmeleri gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.