Yaşam Hattı Ne İşe Yarar Hangi Alanlarda Kullanılır?
220 okunma

Yaşam Hattı Ne İşe Yarar Hangi Alanlarda Kullanılır?

ABONE OL
Kasım 27, 2021 08:36
Yaşam Hattı Ne İşe Yarar Hangi Alanlarda Kullanılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

 

Hayatın her alanında güvenlik şart. Özellikle de çalışma alanlarında, güvenlik ihtiyacı için ekstra önlemler almak gerekiyor. İş hayatında güvenlik önlemi almak, vicdani bir sorumluluk olduğu kadar aynı zamanda da yasal bir yükümlülüktür. Yasalara uygun şekilde faaliyet gösteren her çalışma alanında, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında önlemler mutlaka alınmalıdır. Günümüz teknolojisinde ağır maddi yükler altına girerek güvenli çalışma ortamı sağlamak için uğraşmaya gerek yok. Oldukça uygun fiyatlarla yüksek etkili güvenlik önlemleri alabilirsiniz. Yaşam hattı, bu konuda ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak özelliktedir. Yüksekte çalışma gibi durumlarda çalışanların düşmesini önleme için geliştirilen yaşam hattı sistemleri, iş sahalarında kaza riskini en aza indirmesi dolayısıyla son dönemlerin en çok kullanılan güvenlik sistemidir.

 

Yaşam Hattı Nedir?

 

Hem çalışanlarının güvenliğini sağlamak hem de iş sağlığı ve güvenliği denetimlerinden geçmek isteyenler, yaşam hattı nedir sorusunu sıklıkla soruyor. Aslında yaşam hattı çok basit şekilde kullanılabilecek özelliklerle tasarlanmış, kullanılacak alana göre yatay ve dikey olmak üzere iki türü bulunan özel bir güvenlik önlemi sistemidir. Eğer çalışılacak alanda belirli bir seviye farklı varsa, oradan yaşam hattı kullanılması zorunludur. Temel çalışma sistemi; kullanılacağı bölgeye bağlantı aparatlarıyla sabitlenerek olası bir düşme durumunda enerjiyi sönümlemek ve özel donanımlarıyla düşmeyi durdurmak şeklindedir. Dikey yaşam hattı merdiven tarzı yüksek yerlerde çalışma durumunda güvenlik sağlamak için tasarlanmışken, yatay yaşam hattı da teknik özellikleri itibariyle farklı özelliklerde yüksek alanlarda kullanılabilecek yapıdadır.

 

Yaşam Hatlarıyla Yeni Nesil Güvenlik Önlemleri

 

İş sağlığı ve güvenliği konusuna verdiği önemle güvenlik önlemleri konusunda uzmanlaşan firmamız, yüksek standartlarda düşüş durdurma özelliğine sahip yaşam hatlarının imalatını yapmaktadır. Yeni nesil güvenlik önlemleri denildiğinde öne çıkan yaşam hattı modellerimiz ile yüksekte çalışma artık hem daha güvenli hem de çok daha verimli. Şimdiye kadar birçok koruyucu ekipman konusundaki tecrübe ve başarısını yaşam hatlarında da gösteren firmamızdan, sektörün öncüsü olarak tanımlanabilecek yaşam hattı imalatı desteği alabilirsiniz. Hem ekonomik hem de işlevsel yaşam hatlarıyla personeliniz güvenli şekilde çalışırken siz de iş sağlığı ve güvenliği denetiminden geçecek bir sistemle hem yasal hem de vicdani olarak sorumluluğunuzu yerine getirebilirsiniz. Yaşam hattı ihtiyacında çalışma alanınıza uygun modelin temini için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.