Yardımların İçerisinden Çıkan Not Depremzede Aileyi Duygulandırdı
166 okunma

Yardımların İçerisinden Çıkan Not Depremzede Aileyi Duygulandırdı

ABONE OL
Mart 24, 2023 18:08
Yardımların İçerisinden Çıkan Not Depremzede Aileyi Duygulandırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde çadırda kalan depremzede aile, kendilerine verilen battaniyenin arasından bir çocuğun yazdığı “geçmiş olsun” temennisini içeren not çıkınca duygu dolu anlar yaşadı.
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde evleri hasar gören Özdemir ailesi, Dilek Mahallesi’ndeki Şehit Zekeriya Bitmez Anadolu Lisesi bahçesine kurulan çadır kentte yaşamlarını sürdürüyor.

Aile fertleri, kendilerine verilen bir battaniyenin arasından İstanbul’dan bir çocuğun yazdığı not ile 100 lira harçlık çıktığını görünce duygu dolu anlar yaşadı.

Yapılan iyiliği ve notta yazılanları unutamayan depremzede Ferhat Özdemir, devletin kendilerine barınma imkanı sağladığını ve hayırseverlerin gönderdiği yardım malzemelerini kullandıklarını söyledi.

Çadıra yerleştikleri ilk gün havanın soğuk olduğunu belirten Özdemir, “Üşüdüğümüz için okul müdüründen battaniye talebinde bulunduk. Verdikleri battaniyeden bir not çıktı. İstanbul’dan 11 yaşındaki Gökçe Sevgi Uslu kardeşimiz harçlığı 100 lira ile bir not bırakmış. Notu görünce duygulandık. Ablam okurken babam gözyaşı döktü. Çocukların böyle düşünceler içinde olması insanı duygulandırıyor, gözleri doluyor.” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.