Türkiye’nin İnsanlı Uzay Misyonu Başarıyla Tamamlandı
117 okunma

Türkiye’nin İnsanlı Uzay Misyonu Başarıyla Tamamlandı

ABONE OL
Mart 3, 2024 16:06
Türkiye’nin İnsanlı Uzay Misyonu Başarıyla Tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alper Gezeravcı, Antalya Diplomasi Forumu’nda Gençlerle Bir Araya Geldi

Türkiye’nin insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayarak yurda dönen Alper Gezeravcı, Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar’la birlikte gençlerin yer aldığı oturuma katıldı. Oturumda Gezeravcı, uçuş öncesi yaşadığı duyguları ve Türkiye’nin uzaydaki hedeflerini anlattı.

Uzayda Görev Yapan Dünyadan 275’inci Kişi

Görev ekibindeki diğer ülkelerin deneylerini incelediğini belirten Gezeravcı, Türkiye’nin uzaydaki çalışmalarına hız verdiğini ve uluslararası alanda kendine sağlam bir yer edindiğini vurguladı. Türkiye’nin uzay alanındaki hedeflerine odaklanarak çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Uzay Turizmi En Tepe Hedeflerden Birisi

Gezeravcı, uzay turizminin yatırımcılar için önemli bir hedef olduğunu belirterek, uzayda yapılan görevlerin turizm odaklı olmadığını ancak ilerleyen süreçte turistik uzay seyahatlerinin ön plana çıkabileceğini dile getirdi. Türkiye’nin uzay alanındaki çalışmalarının bu yönde ilerlediğini aktardı.

Gezeravcı, uzayda gerçekleştirdiği deneylerle de Türkiye’nin bilimsel alandaki potansiyelini ortaya koydu. Türkiye’nin uzaydaki varlığını güçlendirmek ve uluslararası alanda etkisini artırmak adına önemli adımlar attığını vurguladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.