Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Gözler MEB’de!
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Gözler MEB’de!
319 okunma

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Gözler MEB’de!

ABONE OL
Temmuz 29, 2020 09:14
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Gözler MEB’de!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEB bünyesinde sözleşmeli öğretmen olabilmek için başvurularını gerçekleştiren adaylar mülakat aşamasındaki sonuçları beklemeyi sürdürüyor. Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte elde ettikleri puanlara göre tercihlerini gerçekleştirecek olan öğretmenler yeterli puanları almaları halinde sözleşmeli öğretmen olarak görev alacaklar. Peki, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

MEB atama takvimi içerisinde paylaştığı bilgilerde sonuçların 28 Temmuz 2020 Salı günü açıklanacağını duyurmuştu. Saatle ilgili resmi bir açıklama olmasa da sonuçların kısa süre içerisinde erişime açıklanması bekleniyor. Bugün açıklanacak sonuçlar için gözler MEB’in resmi internet adreslerine yöneldi. Sonuçlar açıklandığı anda “duyurular” kısmında konuyla ilgili bilgi verilecek.

MÜLAKAT SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Sözlü sınavlara ilişkin sonuçlar MEB’in internet adresi üzerinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ile sisteme giriş yapan kişiler sonuçlara açıklandığı anda ulaşabilecekler.

MEB GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

TERCİHLER NE ZAMAN ALINACAK?

Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sonuçlara itiraz süreci başlayacak. İtirazların değerlendirilerek kararın açıklanmasının arından ise tercihler alınmaya başlayacak.

Atama takvimine göre tercihler 31 Ağustos 4 Eylül tarihleri arasında alınacak.

5f1fec43b57f152088726535

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.