Son dakika: İnce’nin hareketi partiye dönüşür mü, sözleri ne anlama geliyor? | Video
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Son dakika: İnce’nin hareketi partiye dönüşür mü, sözleri ne anlama geliyor? | Video
395 okunma

Son dakika: İnce’nin hareketi partiye dönüşür mü, sözleri ne anlama geliyor? | Video

ABONE OL
Ağustos 13, 2020 22:16
Son dakika: İnce’nin hareketi partiye dönüşür mü, sözleri ne anlama geliyor? | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muharrem İnce’nin açıklaması ve o açıklamanın kodlarını, CNN TÜRK yayınına katılan gazeteci ve araştırmacılar değerlendirdi. Yapılan değerlendirmelerde ibre, Muharrem İnce’nin parti kurup CHP’den ayrılacağını gösterdi. Hakan Bayrakçı, “Dışladığını ve devre dşı gördüğünü ortaya koyduğu için siyasi partiye doğru evrilecek. Ola ki siyasi parti kurulmazsa Macron örneğindeki gibi bağımsız yürüyebilir” yorumunu yaptı. Şaban Sevinç de “Hareketin sonunda bir partileşme görülüyor . CHP ile köprüleri attığını anlıyoruz” dedi.

İnce’nin kamuoyunda karşılık bulduğunu söyleyen İhsan Aktaş, İnce ile AK Parti’den ayrıldıktan sonra yeni parti kuran Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşılaştırdı. Aktaş, “Sosyolojik karşılığı olmayan bir şey bu kadar konuşulmaz. Türkiye’de iki parti kuruldu. Davutoğlu ve Babacan, 8 aydır arz-ı endam ediyorlar. İnce’nin 1 haftada kopardığı fırtına bu iki partinin 8 aylığına bedel” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi ise İnce’nin CHP’ye yönelik eleştirilerine dikkat çekti, “Tek parti yönetimi var ama muhalefette de var diye eleştirilerini oraya da yöneltti” dedi. Selvi ayrıca İnce’nin CHP’yi bölüyor eleştirilerine verdiği yanıta da vurgu yaptı. “İki su şişesini eline almak suretiyle ‘Millet İttifakı’nda olacağım, bölen olmayacağım’ dedi. Hep böyle yola çıkılır. Burada oluşturacağı dalga CHP’nin mi altını oyacak yoksa Millet İttifakı’na güç mü kazandıracak süreç belirleyecek” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.