Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar
353 okunma

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar

ABONE OL
Eylül 1, 2020 23:30
Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamalarından satır başları:

Hacı Bektaş-ı Veli’nin felsefesi ile yoğrulmuş toprakların çocuklarıyız.

(Diyarbakır anneleri) Diyarbakır anneleri bilsinler ki yüreğimiz hep onlarla. Çocuklarına kavuşan anneler oldu. Annelerin gücünün her türlü oyunu bozacak güçte olduğunu bir kere daha görüyoruz.

17 Ağustos depreminde kaybettiklerimiz yakınlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

(Biden’ın tepki çeken sözleri) Geçen hafta siyasetin ana konusu, her siyasi partinin açıklama yaptığı şey Biden’ın açıklamalarıydı. Türkiye’ye geldiğinde verdiği mesajlar çok daha farklıydı. Bu mesele bir zihniyeti göstermesi bakımından çok önemli.

Sayın Erdoğan onların dediğini yapan, istediklerini yapan bir Cumhurbaşkanı olsaydı, onlar için demokrat bir cumhurbaşkanı olacaktı.Seçim diye darbe anlamına gelen, darbe diye seçim anlamına gelen kelimeler kullanıyor. Biden’ın sözleri tam anlamıyla darbecilik.

Bilin ki bunlar birine çok otokrat dediği zaman, buradan çıkan sonuç o kişinin demokrat bir devlet adamı olduğudur.

Türkiye’deki seçim sonuçlarına karşı husumet besleyen bir yaklaşım ortaya koyuyor. Amerikan siyasetindeki değer krizini göstermesi bakımından oldukça önemlidir.

NATO müttefiki bir ülkeye müdahale etmekten bahsediyor. Tabi onun bu sözlerinden kaygı duyacak bir durumumuz yok. Kimse demokrasimizi yıkamaz, kimse müdahale edemez. 15 Temmuz’da net bir tavır ortaya koyamamışlardı.

Türkiye’de dış müdahale çok konuşulur. Bunun zaman zaman aşırı abartılması söz konusu olur. Geçmiş hükümetler ile ilgili 28 Şubat ile ilgili ABD’deki belki odakların bununla alakası ortaya çıkmıştı. Darbecilik peşinde koşanların yaptıkları ellerinde kalır.

Türkiye’nin seçilmiş yönetimini hedef alan her söz milletimizin iradesine karşı söylenmiş sözdür. Ben bir yabancı devlet adamının sözü ile hiçbir siyasi partimiz adına bir şey diyemem. Bu kınamaları ‘ama’ ile yapılan bir yaklaşım ortaya kondu. Siz ‘ama’ dedikten sonra sizin darbe karşıtlığınıza kimse inanmaz.

Bu kadar yabancılaşmış bir zihniye çok az görülür. Gerçekten utanç verici. Söylenecek tek söz Türkiye’yi kimin yöneteceğine sadece milletimiz karar verir. Demokrasiye sahip çıkmanın ‘ama’sı olmaz.

Kim PKK/PYD’ye destek veriyorsa Kürt çocukları için sadece ölüm istiyordur.

‘Erdoğan giderse Doğu Akdeniz’de, Libya’da istediğimiz hedeflere ulaşırız’ mantığına sessiz kalanlar utansın. ‘Bu Erdoğan’a yarar’ diyenler utansın.

Atatürk sonrası ortaya koydukları siyaset ne tam bağımsızlık, ne de benzeri şeyler taşıyordu.

Siyasi tarihimizde CHP’nin desteklemediği arkasında olmadığı bir darbe girişimi var mıdır?

Ne zaman bir dış müdahaleden birileri bahsetse, TSK’nin elinde yurt dışında birçok analiz çıkmaya başlıyor. Darbe milletimizin gözünde vatan hainliğidir. TSK her ferdi ile kahraman ve vatanseverdir.

(Ekonomide son durum) Bir takım kriz dilencileri olduğunu görüyoruz. Türkiye’de kendilerine siyasi alan açmak isteyenler kriz dilenciliği yapıyor. Bunlar çok tehlikelidir. Bunların Türkiye’nin önüne koyduğu şey şu; Siz Doğu Akdeniz ve Libya’daki haklarınızdan vazgeçin gerisi kolaydır. Türkiye pandemi sürecinde gayat başarılı bir süreç yönetti. Bundan sonra da çiftçimizin, esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

(İstanbul Sözleşmesi) Çalışmalarımız devam ediyor. Biz gerçekten nezih bir dille kadınlara hakaret etmeden görüşünü bildirenlerin görüşlerini takip ediyoruz. Burada esas olan şudur. Kadını korumak ile aileyi korumak arasında bir çelişki görmüyoruz. Biz AK Parti olarak bu konuda devrimci adımlar atmış siyasi hareketiz. AK Parti bütün kadınların kamusal alana çıkışını özgürleştirmiş ve kolaylaştırmış bir siyasi harekettir. Türkiye burada verilecek karar ne olursa olsun kendi tezini ortaya koyacak kapasiteye sahiptir. Bütün kadın örgütlerinin görüşlerine açığız. Bizi üzen şey kadınlara yönelik saygısız bir dil kullanılmasıdır. Saygısızlığın izahı olmaz.

(Biden’a muhalefetin tepkisi) Cumhurbaşkanımız binlerce devlet adamını karşılamıştır. Dolayısıyla bu şekilde bir sürü fotoğraf bulabilirsiniz. Bugün Türkiye’ye karşı husumet içerisine girenleri eleştirmek yerine Cumhurbaşkanımızı eleştiriyorlar. Binlerce devler adamını ağırlamıştır Cumhurbaşkanımız. Birileri zaman içerisinde bu arkadaşlık hukukuna uymayan davranışlar sergilemişse onu eleştirmek gerekir. Bu kadar vahim duruma nasıl düşüyorlar doğrusu şaşırmanın sonu gelmiyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.