Okullar ertelendi mi, 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı!
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Okullar ertelendi mi, 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı!
348 okunma

Okullar ertelendi mi, 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı!

ABONE OL
Ağustos 13, 2020 22:17
Okullar ertelendi mi, 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı’nın takviminde geçtiğimiz haftalarda 31 Ağustos’ta okulların açılacağı duyurulmuştu. Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış sonrasında ise Bilim Kurulu bu kez okullar için toplandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantı sonrasında alınan kararları duyurdu.

OKULLAR ERTELENDİ Mİ, 31 AĞUSTOS’TA OKULLAR AÇILACAK MI?

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre okullarda yüz yüze eğitim ertelendi ancak okulların açılış tarihi ertelenmedi. Dolayısıyla 31 Ağustos’ta okullar uzaktan eğitim şeklinde başlayacak. Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi EBA üzerinden ve canlı dersler yardımıyla öğrenciler eğitimlerine başlayacaklar.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2020?

31 Ağustos’ta uzaktan eğitim şeklinde açılışı gerçekleştirilecek olan okullarda yüz yüze eğitim ise 21 Eylül’de başlayacak. Belirli önlemleri yerine getirecek okullar denetmenler tarafından denetlenecek ve açılışa hazır olup olmadıkları tespit edilecek.

AŞAMALI VE SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM OLACAK

Bakan Selçuk okullarla ilgili yaptığı açıklamada “Yeni eğitim öğretim yılını 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle açacağız, yüz yüze eğitime 21 Eylül’den itibaren “aşamalı ve seyreltilmiş” şekilde geçeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Seyreltişmiş eğitim modeli açıklaması ise şöyle: Aşamalı ve seyreltilmiş derken, aslında belli sınıf düzeylerinin öncelikli olarak açılmasından ve derslerin ve konuların seyreltilmesi, yani tam olarak içeriğin tümüyle yüz yüze aynı saat ve süre içerisinde değil de belirli konuların belirli noktalarının özellikle ve öncelikle işlenmesini kastediyoruz. Peki seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık nasıl giderilecek? Elbette uzaktan eğitimle, canlı dersler vasıtasıyla ve EBA televizyonları vasıtasıyla giderilecek.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.