Macar Parke
3060 okunma

Macar Parke

ABONE OL
Eylül 18, 2022 18:03
Macar Parke
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Macar parke yumuşak, ahşap zeminler genellikle orta derecede ayakaltı verir. Bu, özellikle kirişlere ya da macar parke bir tür yalıtkan altlık üzerine monte edildiklerinde geçerlidir. Ancak, çok sert ve rahatsız olmasına neden olabileceğinden, macar parke doğrudan beton üzerine kurmaktan kaçının. Gürültü: Bu, parke döşeme söz konusu olduğunda en büyük dezavantajlardan biri olabilir. Sadece döşeme tahtalarında ara sıra gıcırtı sorunları yaşamakla kalmaz, aynı zamanda macar parke aşağıda yaşayan komşular veya aile üyeleri tarafından duyulduğunda dolgusuz parke de ses çok yüksek olabilir. Ancak bir mantar veya köpük altlık takmak bu sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

 

Macar Parke Avantajları ve Dezavantajları

 

Ev sahiplerinin evlerinin zeminleri için seçebilecekleri, her birinin farklı göreceli avantajları ve dezavantajları olan bir dizi ahşap döşeme türü vardır. Ahşap döşeme türleri ve kullanmak istediğiniz türü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Ahşap Döşeme Nedir?

 

Ahşap döşeme, ister doğal ister sentetik keresteden yapılmış olsun, ahşap görünümüne sahip herhangi bir kalıcı zemin türüdür. Ahşap, bir dizi stil, renk ve türde gelen çok yönlü bir döşeme malzemesidir. Masif ahşap ve mühendislik ahşap olmak üzere iki ana ahşap döşeme türü vardır. Masif ahşap döşeme, masif kereste plakalarından yapılmıştır. Mühendislik ahşap döşeme, ahşaptan başka bir şeyden yapılmış sentetik, güçlendirilmiş bir altlık üzerinde kereste kaplamaya sahiptir. İşte bu döşeme türlerinin her ikisi hakkında biraz daha bilgi.

 

  1. Masif parke döşeme: Masif ahşap zeminler, zıvana ve oluk yöntemi kullanılarak bir araya getirilen masif, geniş parke plakalardan oluşur. Bu parke, en uzun ömürlü ahşap döşeme türüdür ancak aynı zamanda en pahalısıdır. Ayrıca nemden bükülmeye karşı hassastır, bu nedenle evin yüksek nemli alanlarında veya kat planınızın zemin katında kullanılmamalıdır. Ahşap döşemenizi birkaç yılda bir zımparalamak, masif ahşap zemininizin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

 

  1. İşlenmiş parke döşeme: İşlenmiş ahşap zeminler, bir alt zemin üzerine bir üst ahşap katmanı döşemeyi içerir (bazen birden fazla ahşap katmanından, diğerleri beton gibi sentetik malzemelerden yapılır). Mühendislik ahşap döşeme, masif ahşap döşemeden biraz daha ucuzdur. Aynı zamanda, tamamen suya dayanıklı olmasa da, masif parkeden neme karşı daha iyi dayanır. Mühendislik ahşap döşeme, masif ahşap döşeme ile aynı şekilde düzenli olarak zımparalanamaz ve düzeltilemez.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.