LGS tercih yap: Lise – LGS tercih robotu 2020 ve meb.gov.tr sonuçlar sayfası
362 okunma

LGS tercih yap: Lise – LGS tercih robotu 2020 ve meb.gov.tr sonuçlar sayfası

ABONE OL
Mart 13, 2023 13:43
LGS tercih yap: Lise – LGS tercih robotu 2020 ve meb.gov.tr sonuçlar sayfası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2020 LGS tercihleri meb.gov.tr üzerinden bugün başladı. Hayalindeki ortaöğretim kurumu yani liseye 2020 – 2021 döneminde kayıt yapmak isteyen öğrenciler ve velileri LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanla LGS tercih robotu 2020 sayfasının açılmasını bekliyordu. Sayfanın erişime açılmasıyla birlikte tercih robotu üzerindeki alanları doldurmak isteyenler meb.gov.tr LGS sonuçları sayfasını sorgulamaya başladı.

Araştıranlar ve bulamayanlar için kolaylık olması amacıyla LGS tercih robotu 2020 ve meb.gov.tr LGS sonuçları sayfası giriş linklerini haberimizde derledik. Aşağıda verdiğimiz giriş sayfalarına tıklanması halinde rahatlıkla meb.gov.tr LGS sonuçları sayfası ve LGS tercih robotu 2020 sayfası için erişim sağlayabilirsiniz. İşte LGS tercih robotu…

E-Okul 2020 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Tercih Rehberi yani LGS tercih robotu için aşağıdaki linki tıklayın!

Açılan sayfada yer alan;

Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri Tercih Listesi Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu Liseleri Tercih Listesi Özel Program ve Proje Uygulayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Tercih Listesi Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Tercih Listesi

Kutucuklardan tercih etmek istediğiniz lise türünü seçiniz. Ardından gitmek istediğiniz lisenin il v e ilçesiniz seçip listele deyiniz. Tercih edebileceğiniz liselerin listesi karşınıza gelecektir.

LGS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN

Sıralanan listedeki okullardan puanınıza uygun olduğunu düşündüğünüz liseleri tercih e-okul LGS tercih sayfasını tıklayarak verilen listeye göre en çok istediğiniz liseden başlayarak sıralı olarak tercih edin.

LGS TERCİH SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Liselere Geçiş Sınavı LGS 2020 sonuçları meb.gov.tr sonuç ekranı üzerinden heyecanla bekleniyor. Bilindiği üzere 2020 LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı sonuc.meb.gov.tr üzerinden sonuçların açıklanacağı tarih 16 Temmuz Perşembe olarak ilan edilmişti. Bu nedenle LGS sonucu 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Dönemi içerisinde liseye kayıt yaptıracak öğrenciler ve velileri tarafından heyecanla araştırılıyordu. Nihayet LGS sonuçları açıklandı! İşte, MEB sonuç sayfası…

LGS 2020 sınav sonuçları bugün https://www.meb.gov.tr internet adresinde açıklandı.

LGS SONUÇLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.