KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? KYK başvuruları ile ilgili resmi açıklama geldi mi?
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? KYK başvuruları ile ilgili resmi açıklama geldi mi?
306 okunma

KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? KYK başvuruları ile ilgili resmi açıklama geldi mi?

ABONE OL
Eylül 25, 2020 13:22
KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? KYK başvuruları ile ilgili resmi açıklama geldi mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Binlerce üniversite öğrencinin merakla beklediği KYK yurt ve burs başvuruları ile ilgili geri sayım devam ediyor. İşte süreçle ilgili son durum ve burslarla ilgili son gelişmeler…

2020 KYK BURS VE YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan son bilgilendirmede başvuruların YÖK tarafından açıklanacak akademik takvimden sonra başlayacağı ifade edilmişti. Bu açıklamayla birlikte gözler YÖK’ün akademik takvimine çevrildi. YÖK’ün yeni yılın takvimini ekim ayı içerisinde açıklaması bekleniyor.

YÖK’ten yapılan son açıklamada “üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Dolayısıyla başvuruları ekim ayından önce başlaması beklenmiyor.

KYK yurt ve burs başvurularının net olarak hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Tarihlerin Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.