KYK burs başvuruları ve KYK yurt (YURTKUR) başvuru tarihi ne zaman?
359 okunma

KYK burs başvuruları ve KYK yurt (YURTKUR) başvuru tarihi ne zaman?

ABONE OL
Eylül 17, 2020 12:41
KYK burs başvuruları ve KYK yurt (YURTKUR) başvuru tarihi ne zaman?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler ve yakınları 2020 KYK yurt başvuru tarihini merak edip araştırıyor. Bununla birlikte üniversiteyi kazanan öğrenciler KYK kredi ve burs başvurularının başlangıç tarihini merak ediyor. İşte, merak edilen başvuru tarihleri…

BURS VE YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz günlerde yapılan son bilgilendirmede başvuruların YÖK tarafından açıklanacak akademik takvimden sonra başlayacağı ifade edilmişti. Bu açıklamayla birlikte gözler YÖK’ün akademik takvimine çevrildi. YÖK’ün yeni yılın takvimini ekim ayı içerisinde açıklaması bekleniyor.

YÖK’ten yapılan son açıklamada “üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Dolayısıyla başvuruları ekim ayından önce başlaması beklenmiyor.

BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.