KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Gözler ÖSYM’de!
297 okunma

KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Gözler ÖSYM’de!

ABONE OL
Eylül 22, 2020 07:01
KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Gözler ÖSYM’de!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı 20 Eylül’de gerçekleşti. Devlet okullarında görev almak isteyen öğretmenlerin katıldıkları sınavla birlikte 2020 KPSS lisans sınavları tamamlanmış oldu. Daha önce Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavına katılan adaylar alan bilgisi sınavı ile birlikte süreci tamamlamış oldular.

Üç sınavdan elde edilecek ortalama ile birlikte öğretmenlerin tercihlerinde kullanılacak olan puanlar yani sıralamalar ortaya çıkmış olacak. Bunun ardından gerçekleştirilecek mülakatla birlikte sınav süreci tamamlanacak ve tercih aşamasına geçilecek.

KPSS ÖABT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖABT sınavına katılan adayların daha az olması nedeniyle soruların ve cevap anahtarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Konuya ilişkin ÖSYM’den resmi bir açıklama gelmesi halinde içeriğimizde yerini alacak.

Adaylar soruları ve cevapları ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden kontrol edebilecekler.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre Genel Kültür Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.