KPSS ÖABT sınav süresi ne kadar, kaç dakika? ÖSYM KPSS saat kaçta bitecek?
340 okunma

KPSS ÖABT sınav süresi ne kadar, kaç dakika? ÖSYM KPSS saat kaçta bitecek?

ABONE OL
Eylül 20, 2020 12:54
KPSS ÖABT sınav süresi ne kadar, kaç dakika? ÖSYM KPSS saat kaçta bitecek?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2020 KPSS Lisans sınavlarının son ayağı bugün gerçekleştiriliyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ÖABT sonrası öğretmen adayları tercihlerinde kullanacakları puan bilgilerine ulaşacaklar. Daha önce genel kültür genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavları gerçekleştirilmişti. ÖABT’den de elde edilen puanlarla birlikte adaylar ortalama puanlarına ulaşacak ve sıralamaları belirlenecek.

KPSS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 20 Eylül’de saat 10.15’te; ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı ise 14.45’te yapılacak.

KPSS SINAV SÜRESİ NE KADAR, KAÇ DAKİKA?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği (Lise), Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği (Alan Bilgisi (60), Alan Eğitimi (15) 75 soru 150 dakika

Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği,  İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği (Alan Bilgisi (60),Alan Eğitimi (15) 75 soru 120 dakika

İngilizce Öğretmenliği – Sınıf Öğretmenliği(Alan Bilgisi (45),Alan Eğitimi (30)) 75 soru 120 dakika

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları 22 Ekim’de açıklanacak.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.