“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde   Edis sıra dışı bir geceye imza attı!
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • “Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!
4970 okunma

“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!

Müzik dünyasında bilgisi, deneyimi ve gerçekleştirdiği projeleriyle öne çıkan Can Şengün’ün birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı ve izleyicilerine unutulmaz anlar yaşattığı “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” adlı yepyeni program serisinin Zorlu PSM’deki yeni konuğu Edis oldu!

ABONE OL
Temmuz 23, 2022 09:38
“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde   Edis sıra dışı bir geceye imza attı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Ödüllü bir halk oyunları dansçısıydım””

Programın girişinde sevilen şarkılarını söyleyen Edis, Can Şengün tarafından “Şunu öğrendim; eğitim sürecinde, Antep, Kafkas ve Karadeniz gibi halk oyunları dansları oynamışsın ve sahnede de daima cıvıl cıvılsın. Bu konudan bize biraz bahseder misin?” sorusuna “Sahne ve dans benim müzik performansımın vazgeçilmez bir parçası. Her şarkıma dansçı ekibimle birlikte özel bir performans da sergiliyoruz. Bu performanslardaki bazı figürlerim bazen halk oyunlarına kaçabiliyor. Modern bir halk oyunu yapıyordum ve ödüllüydüm de bu arada yani Polonya’da en iyi dansçı seçilmiştim o zamanlar. Tabii sadece halk oyunları yapmadım. Caz, street caz, hip-hop, salon dansları, salsa ve çaça da yaptım. Fakat daha ilginç olanı ise annemle babam da üniversitede halk oyunları grubunda tanışmışlar. Benden halk oyunları çıkmaz gibi görünüyor ama öyle bir oynuyorum ki şaşırırsınız.” yanıtının üzerine Can Şengün’ün bir anda çıkardığı sürpriz zurna ile tüm seyirciler alkışlar eşliğinde kahkaha krizine girdi.

 

 

“Amerika’da 28 şarkı kaydettim”

Edis, Can Şengün tarafından sorulan “Dua Lipa, Bruno Mars ve Cher gibi sanatçıların bağlı olduğu Warner Music Group’un sanatçısı oldun. Bize biraz bu global albüm hazırlıklarından bahseder misin?” sorusuna “Bu konu oldukça ciddi bir konu. Yaklaşık bir senedir bu albümle ilgili çalışıyorum. 28 şarkı kaydettim ve hepsi de hazıra yakın. Ancak hiçbirini çıkarmadım. Çok farklı alanlarda şarkılarım var ve dinleseniz ben olduğuma inanmazsınız. Hepsini ben yazıyorum zaten. İki gün önce bunların içinden bir karar verdik. Türk ezgilerini batıda kullandık gibi bir durum yaratmak istemiyorum ama bu şarkının bir sihri var. Amacım kendi dünyamın en iyisini oluşturmak belki Primavera Sound Festival’e de çıkabilmek. Bu sebeple önümdeki beş yıllık hedefim en olgun, en biricik şarkıları yapmak. Bu şarkı da o amaca hizmet ediyor” yanıtını vererek müzikal yolcuğu ile ilgili konuştu.

 

 

“Amerika’daki ev sahibim benden kira almayı bıraktı””

Edis, “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” programında “Los Angeles’tasın şu aralar hatta Los Angeles’ta seninle görüşecektik ancak program yoğunluğumuzdan görüşemedik bir türlü. Orada bir günün nasıl geçiyor anlatmak ister misin?” sorusunu soran Can Şengün’e “Orada sabah önce temizlik yapıyorum çünkü dağınıklığı sevmiyorum. Ev de çok büyük bu arada ve gaza gelip en gereksiz şeylere varana kadar detaylıca ovarak temizlik yaptığım oluyor. Mutlaka spor yapıyorum her gün.” yanıtına Can Şengün’ün “Senin ev sahibini tanıyor olabilirim bu arada” cevabının üzerine “Ev sahibim Japon bir yatırımcı ve benden mart ayından beri kira almıyor. Çünkü istemiyor. Benden ‘bu yolculuğuna bir katkım olsun, çok başarılısın, gelişimini görüyorum ve şarkılarını çok seviyorum’ diyerek 10 Mart’tan beri kira almıyor. Ev şahane bu arada, orada kendime ait bir stüdyom da var. Dört ay boyunca haftanın altı günü stüdyodaydım. Amerikalıların çalışma sistemi çok hızlı ve disiplinli. Orada bir günde şarkı yapıyorlar ve ilginç bir biçimde güzel de oluyor yaptıkları şarkılar” yanıtını verdi.

 

Her bölüm yeni bir konuğun katılacağı “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” programının bir sonraki bölümü yakında açıklanacak. Yeniden Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşacak olan programın biletleri ise yakında www.passo.com.tr ‘de satışa çıkacak.

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM), 9 yıldır ilham verici sanat deneyimleri yaratarak ve dünya sanatına ev sahipliği yaparak daha çok insana sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor! Ulusal ve uluslararası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatçılarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor. Bugünün sanatçıları ile birlikte yarının sanatçılarına da hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor, sanatın büyüleyici yolculuğunda onlara destek oluyor! 9. sezona “Dünyan Değişsin” mottosuyla başlayan ve 9 yıldır kültür sanat ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM sanata gönülden bağlı, yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 4 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük prodüksiyonlu tiyatrolardan tek kişilik büyüleyici oyunlara kadar uzanan nitelikli performansları sanatseverlerle buluşturan Zorlu PSM, 9. sezonunda yaklaşık 800 etkinlikle 500 bin kişiden fazla misafir ağırlamayı hedefliyor. Dünya standartlarında çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan ve global bir sahne olma vizyonuyla hareket eden PSM, yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, iddialı, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. Zorlu PSM, 7 farklı mekanda benzersiz bir kültür-sanat deneyimi sunuyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.