Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 26-27 Eylül’de sokak kısıtlaması olacak mı?
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 26-27 Eylül’de sokak kısıtlaması olacak mı?
293 okunma

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 26-27 Eylül’de sokak kısıtlaması olacak mı?

ABONE OL
Eylül 24, 2020 19:15
Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 26-27 Eylül’de sokak kısıtlaması olacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilim Kurulu ve kabine toplantılarının ardından sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili resmi bir açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştu. Covid-19 pozitif vaka sayılarında bazı illerde artış yaşanmasının ardından il bazlı olarak 65 yaş üstü belirli saatlerde kısıtlama getirilmişti. İl hıfzıssıhha kurulları tarafından alınan kararlar hangi saatler aralığında kısıtlama olacağını paylaşmıştı.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, KISITLAMA OLACAK MI?

Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tedbirlere uyulması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi. Genel sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgiliyse bir açıklamada bulunmadı. Bu nedenle yeni bir karar alınmaması durumunda 26-27 Eylül’de sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması beklenmiyor.

HANGİ TEDBİRLER ALINMIŞTI?

İl hıfzıssıhha kurulları il genelinde koronavirüs önlemleri almaya devam ediyor. Son olarak bazı illerde 65 yaş üstü kişilerin belirli saatler arasında sokağa çıkmasına kısıtlama getirilmişti.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelgede bazı mekanların kapalı olacağı bilgisi verilmişti. Buna göre ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup ruhsatına tali faaliyet işleten iş yerlerinin çalışmasına müsaade edilmeyeceği belirtilmişti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.