Altınok Nevruz Bayramı Kutlamalarında Konuştu
40 okunma

Altınok Nevruz Bayramı Kutlamalarında Konuştu

ABONE OL
Mart 21, 2024 22:03
Altınok Nevruz Bayramı Kutlamalarında Konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altınok’un Nevruz Bayramı Mesajları

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen programda konuşan Altınok, Nevruz Bayramı’nın Afganistan, İran ve Türk coğrafyalarında uzun yıllardır kutlandığını vurguladı. Ramazan ayının tüm mazlum milletlerin kurtuluşuna vesile olmasını dileyerek dost ve kardeş milletlerin Nevruz Bayramı’nı kutladı.

Kutlamalarda Ödül ve Dans Gösterileri

Programda Türk Dünyası Mühendis ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci tarafından Altınok’a “Kızıl Elma Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülü” takdim edildi. Ayrıca, kutlamalara katılan diplomatlar ve Altınok, geleneksel yumurta tokuşturma ritüelini gerçekleştirdi. Dans ve müzik gösterileri sergilendi, ateşin üzerinden atlayarak Nevruz geleneği yaşatıldı.

Altınok’un Sanat ve Kültür Vurgusu

Estergon Kalesi’nde gerçekleştirilen “Nevruz” sergisinin açılışında konuşan Altınok, nevruzun bereket, sevgi ve barışın simgesi olduğunu belirtti. Ankara’nın sanat ve kültürde de öne çıkması gerektiğini vurgulayan Altınok, şehrin üretkenliğine dikkat çekti. Altınok, Ankara’nın sanatta ve kültürde daha fazla yer alması gerektiğini ifade ederek destek çağrısında bulundu.

Ankara’ya Destek Çağrısı

Altınok, Ankara’nın sanat ve kültürde daha fazla üretken olması gerektiğini belirterek, şehrin ulaşım ve trafik sorunlarına da değindi. Altınok, Ankara’nın Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamalarına katkı sağlaması gerektiğini belirtti ve destek beklediğini ifade etti. Ayrıca, 31 Mart’a atıfta bulunarak Ankara’nın aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyeceğini vurguladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.