YKS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında ne zaman açıklanacak?
326 okunma

YKS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında ne zaman açıklanacak?

ABONE OL
Ağustos 20, 2020 22:44
YKS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında ne zaman açıklanacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YKS sonuçları ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde ilan edilecek. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih yapan binlerce aday gelecek yıl hangi üniversitede eğitim öğretimine devam edebileceğini öğrenecek. Peki, sonuçlar hangi gün açıklanacak ve kayıtlar ne zaman yapılacak?

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yayımlanmadı. Ancak tercihlerin sona erdiği tarih ile elektronik kayıtların başlayacağı tarih göz önüne alındığında ortalama bir tarih elde etmek mümkün. Buna göre tercihlerin 14 Ağustos’ta tamamlanması elektronik kayıtların da 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YKS tercih sonucunun 20-28 Ağustos tarihleri arasında açıklanacağı söylenebilir.

Sonuçlar açıklandığında ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası üzerinden kontrol edilebilecek.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020’de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020’de yapılacak.

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Yerleştirme sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.