Üniversite taban puanları 2019-2020… YKS tercih kılavuzu üniversite kontenjanları
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Üniversite taban puanları 2019-2020… YKS tercih kılavuzu üniversite kontenjanları
372 okunma

Üniversite taban puanları 2019-2020… YKS tercih kılavuzu üniversite kontenjanları

ABONE OL
Temmuz 28, 2020 21:12
Üniversite taban puanları 2019-2020… YKS tercih kılavuzu üniversite kontenjanları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YKS’de tercih süreci için merakla beklenen kılavuz yayınlandı. ÖSYM üniversite öğrencisi adaylarının tercihlerde kullanacağı kontenjan bilgilerini ve taban puanları erişime açtı. İşte kurumdan yapılan açıklama ve kontenjanlarla ilgili bilgiler…

ÖSYM’DEN YKS 2020 TABAN PUANLARI VE ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI AÇIKLAMASI

“2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.