Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’tan Açıklamalar
729 okunma

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’tan Açıklamalar

ABONE OL
Mayıs 31, 2024 16:22
Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’tan Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türksat, TCI ve AJet Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen AIX 2024 fuarında Türk Hava Yolları (THY) iştiraki Turkish Cabin Interior Inc. (TCI) ve AJet arasında uçak içi internet hizmetleri için işbirliği protokolü imzalandı. Ertok, imzalanan işbirliğini “çok önemli” olarak değerlendirdi.

Uçaklara Geniş Bant İnternet Hizmeti Geliyor

Ertok, Türksat olarak TCI ile işbirliği içerisinde AJet filosundaki uçaklara uydu üzerinden geniş bant internet hizmeti sunacaklarını açıkladı. Bu hizmetin gelecek yıllarda 20 megabite kadar çıkacağını vurgulayan Ertok, yolcuların internete kesintisiz ve rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Uydu Filosu Genişliyor

Ertok, Türksat’ın temmuz ayında yerli üretim olan 6A uydusunu fırlatacağını ve filoya dahil edeceğini ifade etti. Ayrıca, Türksat’ın önümüzdeki yıllarda Ka-Bant alanındaki kapsama alanını genişletmek ve kapasitesini artırmak için yeni uydu yatırımları yapacağını söyledi.

Türkiye’nin Uydu Üretim Kapasitesi Artıyor

Ertok, Türkiye’nin uydu üretim kapasitesinin arttığını belirterek, Türkiye’nin yakın coğrafyadaki ülkelere uydu üretim hizmeti verebilme kabiliyetine sahip olduğunu dile getirdi. TÜRKSAT 6A uydusuyla Türkiye’nin gelecek yıllarda uydu ihraç eden bir ülke haline geleceğini vurguladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.