Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir
361 okunma

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir

ABONE OL
Ağustos 15, 2020 22:25
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Rize’ye elimiz boş gelmedik. Toplam yatırım bedeli 525 milyon TL olan 33 kalem eser ve hizmetin toplu açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Rize’nin lojistik merkeziyle ilgili çalışmalar yapıldı. İhale tamam. Ve bundan sonra da inşallah inşaat başlayacak. Rize-Artvin Havalimanı’nın inşaatı devam ediyor. Yarın orayı da denetleyeceğim. Son 18 yılda Rize’ye 20 milyarın üzerinde yatırım yaptık. Rize’nin dünya markası çayı ile turizmi bir araya getirecek ‘çay çarşısı’ projesi ile şehrimizi yeni bir simgeye kavuşturacağız. Önümüzdeki yılın Eylül ayına kadar tamamlayacağız.

Dün ebedi aleme uğurladığımız üniversitemizin genç, dinamik Profesör Doktor Turan Erdoğan hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Genç yaşına rağmen kalp cerrahisi alanında üniversite ve şehrimize hizmetleri geçmiş bir ilim adamıydı. Bu malum Koronavirüs salgınından kurtulamadı.

Deniz üzerine inşa ettiğimiz ikinci havalimanımız olan Rize-Artvin Havalimanı’nın yapımına yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Yapımı süren projelerin önemli bir bölümünü seneye tamamlıyoruz. Fındık için son 8 yılda toplam 40.4 milyon TL alan bazlı destek verdik. Bu yılki fındık fiyatlarını da oldukça tatminkar bir şekilde açıkladık. Son 18 yılda, hemşehrilerimizi taşkından korumak için 58 adet taşkın koruma tesisi inşaa ettik. Halen 21 adet taşkın koruma tesisinde inşaat çalışmaları sürüyor. Bu yıl sonuna kadar da Kalkandere’ye doğal gazı getireceğiz.

Samimi olmayanlar, yüreğinde ülke-millet aşkı olmayanlar eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir. Biz kimin ne dediğine değil, milletimizin ne istediğine bakarak yolumuza devam edeceğiz. Gereksiz tartışmalarla enerjimizin bölünmesine izin vermeyeceğiz.

Biz şuan salgının olumsuz etkilerini en aza indirmeye odaklandık, ekonomimizi ayağa kaldırmaya odaklandık. Şuanda Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Ege’de haklarımızı sonuna kadar korumaya odaklandık. Suriye’de Kuzey Irak’ta terör örgütlerinin önünü kesmeye odaklandık. Ülkemizin her alandaki hak ve çıkarlarını dünyanın her yerinde en ileri seviyede elde etmeye odaklandık. Türkiye’nin gerçek sorunları ve gündemi budur. Bunun dışındaki tartışmalar kiminin bilerek, kiminin bilmeyerek içine düştüğü birer tuzaktan ibarettir. Bir yerde sorun varsa ona çözüm aramak boynumuzun borcudur.

Tartışmaları kendi mecrasından çıkarıp, ülkenin ve milletin kutlu yürüyüşünün önünde takoz haline getirmeye çalışanlara göz yumamayız. Kendi ajandalarını, zihin dünyalarındaki hesaplaşmaları bizim üzerimizden görmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.