Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar
310 okunma

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar

ABONE OL
Eylül 19, 2020 12:49
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’dan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimi açılış törenine video konferans ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Açılışını yaptığımız Kuzey Marmara Otoyolu’nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de içinde olduğu Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir projesini de tamamladığımızda Marmara’yı ve Batı Anadolu’yu otoyol ağıyla kuşatmış olacağız. Hizmete açtığımız Gebze-İzmit kesimi, aynı zamanda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolundaki yükü de azaltacaktır. Bu durum İstanbul-Ankara güzergahının en sıkışık kesiminin rahatlaması anlamına geliyor.

“ASIRLIK UYANIŞIMIZI ÖNLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

10 yıl önce 2023 hedefleriyle milletimizin huzuruna çıktığımızda birilerinin tek derdi birkaç ay sonra yapılacak seçimlerdi. Aradan geçen bunca zamana rağmen karşımızda halen ufku yapılacak ilk seçimleri geçemeyen bir siyaset anlayışı var. Türkiye’yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar. 

“SALGINA RAĞMEN İSTİHDAM ARTTI”

Salgının tüm ülkelerin ekonomileri üzerinde yıkıcı etkileri olmuştur, Türkiye en az etkilenenler arasındadır. Yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmını geride bıraktık. Salgın nedeniyle dibe vuran küresel piyasaların aksine Türkiye ihracatını katladı. İstihdam edilenlerin sayısı, salgının etkilerini en yoğun hissettiğimiz nisandan beri yükseliyor. Önümüzdeki dönemde istihdam daha da artacak. İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız. Sağladığımız uygun finansan etkisiyle, konut ve otomobilde rekorlar ardı ardına geliyor.

Türkiye’yi Afrika’nın Güney Amerika’nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.