SGK’nin Kadın İstihdamını Artırma Projesi Devam Ediyor
21 okunma

SGK’nin Kadın İstihdamını Artırma Projesi Devam Ediyor

ABONE OL
Haziran 9, 2024 21:15
SGK’nin Kadın İstihdamını Artırma Projesi Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kadın İstihdamının Önemini Vurguladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kadın istihdamının artırılmasının Bakanlıklarının öncelikleri arasında olduğunu belirterek, kadınların iş gücüne katılması yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. İşıkhan, kadın istihdamını artırmayı hedeflerken, çalışma hayatı ve aile müessesesi arasındaki dengeyi korumanın da önemli olduğunu vurguladı.

SGK’nin Kadın İstihdamını Destekleyen Projesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, AB’nin desteğiyle hayata geçirdiği “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” (EDU-CARE II) kapsamında başvuruların 3 Haziran’da başladığını duyurdu. Proje kapsamında, toplam 7 bin kadının kayıtlı istihdamı 12 ay boyunca desteklenecek.

Projeye başvuran anneler, çocukları 36 aylık olana kadar çalıştırdıkları bakıcılar için teşvik ödemelerinden faydalanabilecekler. Aylık her bir çalışan anne için 11 bin 400 lira destek sağlanacak ve toplamda sigortalı annelere 13 bin euro destek aktarılacak. Başvurular temmuz ayına kadar devam edecek ve ağustos ayında destek ödemeleri başlatılacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.