Savunma Sanayii Başkanı: “Sanayi ve Teknoloji Ülkelerin İlerleyişinin Göstergesidir”
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • Savunma Sanayii Başkanı: “Sanayi ve Teknoloji Ülkelerin İlerleyişinin Göstergesidir”
31 okunma

Savunma Sanayii Başkanı: “Sanayi ve Teknoloji Ülkelerin İlerleyişinin Göstergesidir”

ABONE OL
Şubat 22, 2024 22:05
Savunma Sanayii Başkanı: “Sanayi ve Teknoloji Ülkelerin İlerleyişinin Göstergesidir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Sanayi ve Teknolojinin Önemini Vurguladı

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, bir ülkenin ilerleyişinde en büyük göstergenin sanayi ve teknoloji olduğunu belirtti. Dünyanın önde gelen ekonomik güçlerine bakıldığında, bu ülkelerin sanayi ve teknoloji alanında ileri olduğunu ifade etti. Görgün, savunma sanayisinin ileri teknolojinin ve sanayinin lokomotifi olduğuna dikkat çekti.

Türk Savunma Sanayisi Dışa Bağımlılığını Azaltıyor

Görgün, Türk savunma sanayisinin dışa bağımlılığını sonlandırma hedefinin iyi bir noktada olduğunu söyledi. Artık Türkiye’nin teknoloji ithal eden değil, teknoloji ihraç eden bir ülke konumuna geldiğini vurguladı. İleri teknolojiye sahip savunma sanayi ürünlerinin, diğer sektörlere de öncülük edeceğine inanıyor.

Deprem Sonrası Savunma Sanayii’nin Önemi

Görgün, yaşanan depremler sonrasında Türk savunma sanayisinin geliştirdiği teknolojik ürünlerin afet yönetiminde büyük rol oynadığını belirtti. Yapılan arama ve kurtarma faaliyetlerinde savunma sanayisinin milli kapasiteye önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Üretim Tesisleri ve İlerleyiş

Görgün, açılışı yapılan tesiste uçak, İHA ve helikopter parçaları üretileceğini duyurdu. İlerleyen aşamalarda daha büyük bir üretim tesisinin hedeflendiğini belirten Görgün, bu sayede Türk savunma sanayisinin daha ileri seviyelere ulaşacağını ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.