Samast gardiyanları tehdit ettiği için ceza almış | Video
348 okunma

Samast gardiyanları tehdit ettiği için ceza almış | Video

ABONE OL
Eylül 5, 2020 17:46
Samast gardiyanları tehdit ettiği için ceza almış | Video
0

BEĞENDİM

ABONE OL

19 Ocak 2007’de Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i Şişli’de katleden Ogün Samast, 13 yıl 8 aydır cinayet suçundan bulunduğu cezaevinden 6 Ağustos’ta tahliye edilecekti.

Ancak Samast’ın gardiyanlara saldırdığı ve boğazına bıçak dayadığı için yargılandığı başka bir davadan, 5 yıl 11 ay hapis cezası aldığı ve bu yüzden tahliye olamadığı ortaya çıktı.

Hrant Dink’i öldürme suçlamasıyla 17 yaşındayken 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Samast, 6 Ağustos’ta koşullu salıverilme hakkına kavuşuyordu. Hürriyet Gazetesinden Musa Kesler imzalı habere göre Samast’ın tahliyesi, 1 hafta önce sonuçlanan bir başka dava engel oldu.

Silivri Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava dosyasında olayın mağduru başmemur ve gardiyanların ifadelerine yer verildi. Başmemur Mustafa Aydın, Samast’ın kendisiyle ile görüşmek istediğini, görüşemeyince olay çıkarttığını söyledi.

İnfaz koruma memuru Adem Yetgin’de aynı yönde ifade verdi. Yetgin, Samast’ın başmemur ile görüşemeyeceğini öğrenince koğuşta bulunan bardakla mazgal camını kırdığını, kendilerine bıçakla saldırdığını belirtti.

Ogün Samast ise suçlamaları kabul etmedi. Camın kırılmadığını, çatladığını ve parasını ödediğini söyledi. Memurların koğuşa girerek kendisini darbettiğini iddia etti.

30 Temmuz’da karara bağlanan yargılama neticesinde Samast silahlı tehdit, tehdit, kasten yaralama ve kamu malına zarar vermek suçlarından 5 yıl 11 ay hapse mahkum edildi ve tekrar tutuklandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.