Özgür Özel: Filistin Davasına Destek Veren Herkes Kahramandır
29 okunma

Özgür Özel: Filistin Davasına Destek Veren Herkes Kahramandır

ABONE OL
Haziran 4, 2024 22:08
Özgür Özel: Filistin Davasına Destek Veren Herkes Kahramandır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Filistin Davasına Destek Verenlerin Kahramanlığını Vurguladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin Meclis’te düzenlediği törende yaptığı konuşmada Filistin davasına destek veren herkesin kahraman olduğunu belirtti. Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Her meslek kutsal ama dünyanın bir yanındaki baskıyı, katliamı birileri karartırken onu bütün dünya kamuoyuna mal etmek için canını vermeyi göze almak her türlü kahramanlığın üzerindedir. Buraya katılan tüm siyasi partilerin kendi görüşlerini söylemiş olması Filistin davasına güç, TBMM’nin demokratik yaklaşımı anlamında da önemli kazanım olmuştur.”

Önemli Gönül Bağlarımız: Deniz Gezmiş ve Gazze

Özel, Gazze’de yaşanan zulmün bir an önce sona ermesini temenni ederek Filistin meselesi ile ilgili Türkiye’nin önemli gönül bağlarından bahsetti. İki önemli gönül bağını şu şekilde açıkladı:

  • Deniz Gezmiş ve Arkadaşları: “Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının Filistin Kurtuluş Örgütü kamplarında verdiği kahraman mücadeleye öykünerek büyürüz hepimiz.”
  • Filistin’deki Can Kayıpları: “7 Ekim’den bugüne Filistin’de 38 bin can kaybedildi. 137 gazeteci meslektaşınız da Filistin’de hayatını kaybetti.”

Özel, Filistin’in tanınması için verilen mücadelenin devam ettiğini ve hala 150’ye yakın ülkenin Filistin’i tanıması için adımlar atılması gerektiğini vurguladı. Tüm siyasi akrabalara ve büyükelçilere çağrıda bulunarak desteklerini beklediğini ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.