KPSS 2020 lisans soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM KPSS soruları)
338 okunma

KPSS 2020 lisans soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM KPSS soruları)

ABONE OL
Eylül 8, 2020 17:58
KPSS 2020 lisans soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM KPSS soruları)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS soruları ve cevapları ile ilgili lisans sınavına katılan adayların bekleyişi devam ediyor. ÖSYM KPSS lisans soruları ile ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmasa da sınava katılan adaylar zorlandıkları bazı soruları sınavın ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmıştı.

Bu sorulardan bazıları ise ise “Kur’an okuyan kız tablosu, kılıç hakkı, Atatürk’ün şerif takma adıyla girdiği savaş, tiftik keçisi, iltizam sistemi ve İstiklal yolu” soruları olmuştu.

KPSS 2020 LİSANS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruların ve cevapların ne zaman yayınlanacağı ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmasa da Genel Kültür Genel Yetenek soruları ile Eğitim Bilimleri sorularının bu hafta erişime açılması bekleniyor. Ancak adaylar kendi cevap anahtarlarını yeni kendilerinin işaretledikleri şıkları sonuçlar açıklandığında öğrenebilecekler.

GENEL KÜLTÜR – GENEL YETENEK VE EĞİTİM BİLİMLERI SORULARI VE CEVAPLARI NEREDE OLACAK?

Sorular ve cevapların diğer sınavlarda olduğu gibi bir kısmının herkese açık olarak tamamınınsa sadece sınava katılan adayların erişimine açık olarak yayınlanması bekleniyor.

Sorular ve cevap anahtarı yayınlandığında ÖSYM’nin resmi internet adresinden ilgili duyuru yapılacak. Sınava katılan adaylar AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sorular ve cevaplara ulaşabilecekler.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS genel yetenek genel kültür ve eğitim bilimleri sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.