Japoya’nın dev şirketi ismini değiştirme kararı aldı
471 okunma

Japoya’nın dev şirketi ismini değiştirme kararı aldı

ABONE OL
Temmuz 9, 2020 23:31
Japoya’nın dev şirketi ismini değiştirme kararı aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce de dünyanın en pahalı şirketlerinden olan Google, artık isminin tüm faaliyetlerini kapsamakta yetersiz olduğunu fark edip ismini Alphabet olarak değiştirmişti. Google ise, Alphabet altındaki faaliyet gösteren şirketlerden birinin ismi olarak kaldı.

Sony de, elektronik cihaz üretiminden, sinema filmi yapımcılığına, video oyun geliştirmeden, teknoloji çalışmalarına kadar sayısız alanda hizmet veriyor. Şirke Sony Group ismiyle artık diğer şirketlerini ve faaliyetlerini daha esnek bir isimlendirmeyle markalaştırabilecek.

Japon teknoloji devinin Sony ismi 2021 yılının Nisan ayına kadar kullanılmaya devam edilecek. Bu tarihten itibaren ise şirket artık Sony Group ismini resmen kullanmaya başlayacak.

Bu kadar dev bir şirketin ismini değiştirmek ise kolay bir iş değil. Şirketin, yeni logo tasarlaması ve tüm ofislerinde tasarım değişikliğine gitmesi gerekiyor. Ayrıca, fiziksel olark ürün de sattığı için son kullanıcıya bu isim değişikliğini duyurmak için reklam kampanyaları hayat geçirmek zorunda olacak. Bunun da milyonlarca dolara mal olacağı düşünülüyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.