İsmail Koyuncu kimdir? İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü İsmail Koyuncu oldu
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • İsmail Koyuncu kimdir? İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü İsmail Koyuncu oldu
352 okunma

İsmail Koyuncu kimdir? İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü İsmail Koyuncu oldu

ABONE OL
Ağustos 14, 2020 16:19
İsmail Koyuncu kimdir? İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü İsmail Koyuncu oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rektör atamaları ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayınlandı. 16 üniversiteye rektör atamasının yapıldığı kararda yer alan isimlerden biri de Prof. Dr. İsmail Koyuncu oldu. İşte Koyuncu’nun kariyeri ve daha önce yer aldığı görevler…

PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU KİMDİR?

1974 yılında Suruç’ta doğdu. 1995’te İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü, 1997’de Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, 2002’de aynı dalda doktorasını tamamladı. 2004 yılında doçent unvanını alan Prof. Koyuncu, 2010 yılında profesör unvanını edindi.

1996 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 2004-2005 yılları arasında Rice Üniversitesi’nde ve daha sonra University of Leuven’dedevam etti.Kompozit yapılı MF ve UF düz tabaka levha membran üretimi, Hollow fiber membran üretimi, İleri Osmoz prosesi, Membran yüzeyindeki kek tabakasındaki değişimlerin ortaya konması için mikroskobik tekniklerin geliştirilmesi ve Nanofiltrasyon membranları ile tuz gideriminde organik iyon etkisinin modellenmesi vb. alanlarda araştırmalarını sürdüren Prof. Koyuncu’nun, International Water Association (IWA) Specialized Group on Membrane Technology’de, Network of Young Membraines in Europe’da, American Water Works Association’da (AWWA),Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi’nde, Society of Chemistry and Industry, European Desalination Society’de üye olarak görev yapıyor.

Çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görülen Prof. Koyuncu, 2012 yılından bu yana TÜBA Asosye Üyesi ve halen İTÜ’de çalışmalarını sürdürüyor.

REKTÖR ATAMALARI RESMİ GAZETE’DE

Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararları şöyle:

5f3647f270380e18884e21b2

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.