İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Türkiye’deki Seçim Sürecine İlişkin Değerlendirme
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Türkiye’deki Seçim Sürecine İlişkin Değerlendirme
19 okunma

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Türkiye’deki Seçim Sürecine İlişkin Değerlendirme

ABONE OL
Mart 29, 2024 22:03
İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Türkiye’deki Seçim Sürecine İlişkin Değerlendirme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altun: “Türkiye’nin Seçim Geleneği Demokratik Olgunluğunu Ortaya Koyuyor”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti medyasında geniş yankı uyandıran “Türkiye’de Mahalli İdareler Seçimleri” makalesinde, Türkiye’nin çok partili hayata geçtiği 1946 yılından bu yana düzenli, adil ve şeffaf seçimlerin yapıldığına vurgu yaptı.

Altun: “Yerel Seçimler, Türkiye’nin Demokratik Değerlerine Odaklanıyor”

Altun, Türkiye’nin demokratik değerlere bağlılığını ve yerel yönetimlere dair yenilikçi vizyonunu öne çıkaran 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ulusal ve uluslararası alanda büyük önem taşıdığını belirtti. Seçimlerin halkın demokratik katılımını artırdığını ve yerel yönetimlerle iletişimi güçlendirdiğini vurguladı.

Altun: “Türkiye, Seçim Katılımında OECD Ülkeleri Arasında 3. Sırada”

Altun, adil, şeffaf ve düzenli yapılan seçimlerin modern demokrasilerin temel unsuru olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin 14 Mayıs 2023’teki cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde, OECD ülkeleri arasında seçime en yüksek katılımın gerçekleştiği 3. ülke olduğuna dikkati çekti.

Altun: “Mahalli İdareler Genel Seçimleri Türk Halkının Demokratik Süreçlere Katılımını Artıracak”

Altun, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerin Türkiye’nin demokrasi yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olacağını belirterek, bu sürecin Türkiye’nin bölgesel liderlik vizyonunu güçlendireceğini ve ülkenin demokratik olgunluğunu artıracağını ifade etti.

Altun: “Teknoloji ve Sürdürülebilir Kalkınma Projeleriyle Halkın Yaşam Kalitesi Artacak”

Altun, Türkiye’nin yenilikçi belediyecilik anlayışının, teknoloji ve sürdürülebilir kalkınma projeleriyle halkın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediğini belirterek, bu vizyonun Türkiye’nin demokratik değerlerini ve toplumsal bütünlüğünü güçlendireceğine inandıklarını dile getirdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.