G2 GOZEN’DEN JULIANO İLE VCT GAME CHANGERS’IN VALORANT’IN KADIN OYUNCULARA OLAN KATKILARINI ANLATTI!
  • Gündem Yönetim
  • Teknoloji
  • G2 GOZEN’DEN JULIANO İLE VCT GAME CHANGERS’IN VALORANT’IN KADIN OYUNCULARA OLAN KATKILARINI ANLATTI!
378 okunma

G2 GOZEN’DEN JULIANO İLE VCT GAME CHANGERS’IN VALORANT’IN KADIN OYUNCULARA OLAN KATKILARINI ANLATTI!

VCT Game Changers tam da bunu yapmak için hayata geçirildi: Oyunu değiştirmek. Dünyanın dört bir yanındaki kadınlar için profesyonel VALORANT esporu fırsatları sunan turnuva giderek daha da güçlü hale geliyor. Katılan takım sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ABONE OL
Haziran 9, 2022 11:13
G2 GOZEN’DEN JULIANO İLE VCT GAME CHANGERS’IN VALORANT’IN KADIN OYUNCULARA OLAN KATKILARINI ANLATTI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düzenlenen son üç turnuvadan galip ayrılan G2 Gozen, hiçbir VCT arenasında daha önce görülmemiş bir başarıya imza attı ve sahnenin yıldızı olduğunu net bir şekilde kanıtladı.

Samuray ekibinin en önemli oyuncularından olan Julia ‘juliano’ Kiran, açıklamalarda bulundu.

Yıldız doğulmaz, yıldızlar ateşte dövülür

G2 Gozen çok yakından takip edilmesi gereken bir ekip olduğunu üç kez üst üste kanıtlarken, juliano bu kaldırdıkları kupaların kendileri için beklenmedik olduğunu itiraf etti.

“VALORANT’a geçiş yaparken her şeyin bu kadar iyi gideceğini beklemiyorduk doğrusu. Kadın takımları içinde şimdiye kadarki en iyi takım olduğumuzu biliyorduk, dolayısıyla ağırlığımızı ortaya koymalıydık ama bu yeni bir oyun olduğundan bunu başarıp başaramayacağını kesin olarak bilemiyorsun. Ve bu alman gereken bir risk.”

“İyi işleyen ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduğumuzu kanıtlamış olmak müthiş bir his. Harika hissediyoruz! Ve elimizden gelenin en iyisini yapmayı sürdüreceğimizi de biliyorum.”

“Zirveye ulaşmak gerçekten kolay ama en zoru orada kalabilmek” şeklinde devam etti. “İnsanların bize dair beklentisi bir baskı yaratıyor ama aynı zamanda bizi bir şekilde daha güçlü de kılıyor. Kendimizi nasıl bir durumda bulursak bulalım, en iyi sonucu alabiliyoruz.”

VCT Game Changers, kadınların “eşit” olduğu bir sistem sunuyor

Game Changers’ın ruhunun özünde kadınlar var ve bu turnuva genel espor ekosisteminin temellerine meydan okuyor. Turnuva büyük bir hızla büyümeyi sürdürürken juliano, esporun içindeki kadınların konumunun da onunla birlikte evrimleştiğine dikkat çekiyor.

“Bunu izlenmelerde, rakamlarda ve de Game Changers’ın yönetiliş şeklinde görebiliyorum” şeklinde konuştu. “Yayınının ana kanalda yapılması çok büyük bir şey örneğin. Game Changers’ın fark yarattığını düşündüğüm çok fazla küçük detay var ve her yeni turnuvayla katılımcıların, izlenmelerin, oyuncu havuzunun ve daha birçok göstergenin yükseldiğini görebiliyoruz.”

“Turnuva büyük organizasyonların akınına uğradı ve bu kadınlar bu desteği hak ediyor, çünkü bunun için çok uzun süredir savaş veriyoruz. Gerçekten eşit muamele gördüğümüzü hissedeceğim bir sistem için çok uzun süredir savaşıyorum. Bunun birçok kapıyı açtığını gördüm ve geleceğe yönelik çok iyi bir adım olduğunu düşünüyorum. Bu bizim daha önce sahip olmadığımız bir şey.”

“Ve sadece geçtiğimiz VCT’ye katılan 90 takıma bakıyorum, ya da 91, öyle bir şey, bu kadar çok kadın takımının bir arada olduğu bir turnuvada daha önce hiç yer almadım. Bu da gösteriyor ki turnuva çok hızlı bir şekilde büyüyor ve kadınların, rekabetçi arenada onların da yeri olduğunu fark etmelerini sağlıyor.”

Game Changers’e yeni takımlar katıldıkça, juliano ve ekibinin VCT’de nasıl bir performans göstereceklerini merakla bekleniyor. Şimdilik tartışmasız bir şekilde zirvedeler ama ufukta çok sayıda yeni rakip onları bekliyor.

VCT Game Changers Seri #2 Nihai sıralama 

1: G2 Gozen

2: Guild X

3: Rix.gg Lightning

4: Futbolist JEFF

5-6: Supermassive Blaze – Case Hydra

7-8: GODSENT Iris – Alliance Coven

9-12: BBL Queens – REBELS Velvet – Nomads – TENSTAR Nova

13-16: Beşiktaş Esports Female – N1MP – Fuego – NOM LEGION

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.