Fiba, ERGO Emeklilik’in tamamını satın aldı
408 okunma

Fiba, ERGO Emeklilik’in tamamını satın aldı

ABONE OL
Temmuz 9, 2020 23:30
Fiba, ERGO Emeklilik’in tamamını satın aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RADİKAL-Fiba ve ERGO  arasında iki anlaşma imzalandı. Hürriyet’te yer alan habere göre,Fiba ve ERGO arasında gerçekleştirilen stratejik iş birliği ERGO Sigorta Grubu’na ait ERGO Emeklilik ve Hayat’ın tüm hisselerinin Fiba Emeklilik’e devri, imzalanan ikinci anlaşma ise, ERGO Sigorta’nın hayat-dışı ürünlerinin bundan böyle Fibabanka’da da satışa sunulmasını kapsıyor. Alım-satım anlaşması, 16 Mart 2016 tarihinde imzalanırken, ilgili kamu kurumlarından gereken onayların alınması sonrasında, Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş., ERGO Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin yüzde 100 hissesini devralacak. Resmi sürecin tamamlanmasından sonra iki şirketin birleşmesi için başvuru yapılacak ve şirketler, Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. adı altında birleşecek. Birleşmenin 2016 ortasında tamamlanmasını bekleniyor.

BÜYÜK ORGANİZASYON

Fiba Grubu olarak faaliyet gösterdikleri sektörlerde adımlarını her zaman üç temel kriter doğrultusunda attıklarının altını çizen Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Bunlardan ilki müşteri memnuniyeti, ikincisi yenilikçi yaklaşım, üçüncüsü de pazarın doygunluk oranı. Bireysel Emeklilik sektörü, doygunluk oranı açısından henüz son derece elverişli ve her geçen gün de kıdem tazminatı ve otomatik katılım gibi yeni alternatiflere açık hale geliyor.

Dünyada ve ülkemizde ekonomik ve sosyal dalgalanmalar olsa da her yıl daha çok insanımız, geleceğini teminat altına almak istiyor. ERGO gibi uluslararası dev bir markanın Türkiye’de faaliyet gösteren emeklilik ve hayat şirketini satın alarak bireysel emeklilik ve hayat sigortacılığı alanında bir büyük adım daha attık, bu yeni açılım ile birlikte bünyemize katacağımız müşterilerimize ve acente ağımıza yatırım yaparak daha da büyük bir organizasyon haline gelmeyi planlıyoruz” dedi. ERGO ile aynı zamanda stratejik bir iş birliğine gittiklerine değinen Özyeğin, “Bundan böyle ERGO’nun hayat-dışı sigorta tarafında yer alan tüm ürünleri, Fibabanka şubelerinden satın alınabilecek” diye konuştu.

GÜCÜMÜZ ARTACAK

FİBA Grubu’yla stratejik iş birliği anlaşması yaptıklarını söyleyen ERGO Türkiye CEO’su Theo Kokkalas, “Bu iş birliği çerçevesinde ERGO Emeklilik ve Hayat A.Ş hisselerinin, Fiba Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye devredilmesine karar verdik. Yine bu iş birliği kapsamında pazardaki gücümüzü daha da artırmak için Fibabanka ile hayat-dışı ürünlerimizin müşterilerimize sunulabileceği uzun vadeli bir anlaşma yaptık” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.