Erkekler Farklı Kadınlardan Hoşlandıklarında Daha Kolay Arkadaş Oluyorlar
66 okunma

Erkekler Farklı Kadınlardan Hoşlandıklarında Daha Kolay Arkadaş Oluyorlar

ABONE OL
Mayıs 20, 2024 16:17
Erkekler Farklı Kadınlardan Hoşlandıklarında Daha Kolay Arkadaş Oluyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erkeklerin Arkadaşlık Tercihleri Araştırıldı

Bir araştırma, erkeklerin farklı kadınlardan hoşlandıkları takdirde arkadaş olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Üniversite öğrencileri üzerinde yapılan bu araştırmada, katılımcılardan potansiyel partnerlerde aradıkları on özelliği sıralamaları istendi. Fiziksel çekicilik, samimiyet, iş ahlakı, zeka, mizah anlayışı ve gelir gibi özellikler arasında yer alıyordu.

Erkeklerin Arkadaşlık Oturumu İncelendi

Katılımcılardan, karşı cinse ait fotoğrafları çekicilik açısından sıralamaları da istendi. Daha sonra erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı düzenlenen hızlı arkadaşlık oturumuna katılan katılımcılar, her etkileşimin ardından yeni arkadaşlıklarını değerlendirdiler. Analiz sonuçları, erkeklerin farklı zevklere sahip olan diğer erkeklerle arkadaş olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi.

Profesör Kelly Campbell’dan Açıklama

California Eyalet Üniversitesi’nden Profesör Kelly Campbell, araştırmanın sonuçlarını değerlendirirken erkeklerin farklı tercihlere sahip olan hemcinsleriyle daha fazla kişilerarası kimya yaşadığını belirtti. Profesör Campbell, erkeklerin çocuklarının kendi soyundan olmasını önemsediklerini ve bu nedenle farklı tercihlere sahip kadınlarla arkadaşlık kurmayı tercih ettiklerini vurguladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.