EBA LGS tercih danışmanı hizmeti ile MEB lise tercihleri danışman yardımıyla yapılabilecek
  • Gündem Yönetim
  • Gündem
  • EBA LGS tercih danışmanı hizmeti ile MEB lise tercihleri danışman yardımıyla yapılabilecek
390 okunma

EBA LGS tercih danışmanı hizmeti ile MEB lise tercihleri danışman yardımıyla yapılabilecek

ABONE OL
Temmuz 20, 2020 20:43
EBA LGS tercih danışmanı hizmeti ile MEB lise tercihleri danışman yardımıyla yapılabilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lise tercihlerinde danışmanlık yardımı almak isteyen veli ve öğrencilere sevindiren haber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan gelmişti. Bakan Selçuk tercih sürecinde öğrencilerin ve velilerin dijital platformlar üzerinden danışmanlık hizmeti alabileceklerini ifade etti.

EBA’DAN TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınav, yerel ve pansiyonlu okul yerleştirme sürecine katılacak öğrenciler için 20 Temmuz’dan itibaren Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti başlatılacağını açıklayarak, ‘Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek.’ dedi.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

OKUL MÜDÜRLÜKLERİ ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRECEK

“Kurulan tercih danışmanlığı birimlerimiz öğrencilere EBA üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti verecek. Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek. Rehberlik ve araştırma merkezlerimizde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerimizce de internete erişimi olmayan LGS tercihinde bulunacak öğrencilerimize telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrencilerimizin 20-29 Temmuz tarihleri arasında tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda, okul müdürlükleri öğrencilerimizi bilgilendirecek. Öğrencilerimizi ve velilerinizi tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyoruz.”

LGS TERCİHİ NASIL YAPILIR? AŞAMA AŞAMA ANLATTI!

13 BİN ÖĞRETMEN GÖREV ALACAK

Bakan Selçuk, tercih danışmanlığı hizmeti için rehber öğretmenlerin görev alacağına değinerek, “Bu süreçte yaklaşık 13 binin üzerinde rehber öğretmenimiz, EBA üzerinden öğrencilerimize online danışmanlık yapacak. Öğretmenlerimiz, EBA üzerinden görev alacakları sınıftaki öğrencilerle iletişime geçecek.” diye konuştu.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.